Katarína Jankeje Samospráva

Detské ihrisko na pretras: Cena a funkčnosť prekvapila aj niektorých poslancov!

Nové detské ihrisko na Námestí v Topoľčanoch a hlavne jeho cena prekvapila nejedného poslanca mestského zastupiteľstva. Podľa primátora diskusia nie je potrebná, Želiska chce naopak zapojiť občanov.

Ilustračný obrázok k článku Detské ihrisko na pretras: Cena a funkčnosť prekvapila aj niektorých poslancov!
Foto: Katarína Jankeje

Len pred pár dňami sme vás informovali o novo vybudovanom ihrisku pre našich najmenších na Námestí M. R. Štefánika. Viac sa dočítate v našom článku: Námestie v Topoľčanoch má nové detské ihrisko: Mesto zaň zacvakalo vyše 23-tisíc eur!

Cena prekvapuje aj poslancov

Nielen niektoré mamičky ale aj zopár poslancov netajilo prekvapenie nad cenou a výmenou ihriska na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Diskusiu otvoril poslanec Lukáč, ktorý nie je spokojný so sumou a funkčnosťou celého projektu: „Ak tade pôjdete, nevidíte tam ani jedno dieťa. Predchádzajúce ihrisko bolo stále plné. Prečo ihrisko ako také nebolo konzultované s nejakými odborníkmi, napríklad detským lekárom alebo fyzioterapeutom? A ďalej nerozumiem prečo kupovať nové, keď sa mohlo staré opraviť? Za 23-tisíc eur sa tam dalo postaviť 30 trampolín, ak nie 40 alebo 50.

Na jeho podnet zareagovala Alžbeta Melicherová, referentka odboru správy majetku a služieb mesta Topoľčany: „Stará zostava bola umiestnená asi štyri roky dozadu, stále sa musela opravovať, niekoľkokrát bola vymenená, pretože pôvodné detské ihrisko nebolo určené pre verejné priestory, skôr na využitie do rodinnej záhrady a menších priestorov. Čo sa týka trampolín, tých tam bolo niekoľko, aj sieťky aj pružiny museli byť opravované a menené." Ako však nakoniec dodala, trampolíny sa umiestňovať opäť budú, ale až na jar budúceho roka kvôli väčšiemu využitiu.

Primátor nevidí dôvod na diskusiu

Do diskusie sa zapojil aj primátor Peter Baláž. Podľa neho diskusia s odborníkmi nie je potrebná: "Netreba to diskutovať, deti majú radi živé farby, máme deti, tak vieme aké boli. Aj vo Zvolene majú takéto ihrisko za tieto peniaze, tam sú spokojní. Dokonca aj riaditeľky našich materských škôl pýtajú, že aj ony by ich chceli k nim. Cena jedného prvku sa bez DPH pohybuje od 2 500 do 5 000 eur podľa komplikovanosti prvku,“ informoval Baláž.

Zapojiť do rozhodovania občanov

Opačný názor na ihrisko má nezávislý poslanec Juraj Želiska, mesto vraj disponuje pákami ako zapojiť občanov Topoľčian do rozhodovacieho procesu. „Ja som si robil taký prieskum u mamičiek, 6 z 8 tu výmenu nového za staré ihrisko nevnímalo pozitívne. Stal sa tam dokonca už aj úraz. Nesúhlasím s tvrdením pána primátora, že sa to nemá s nikým konzultovať. Do budúcna by som navrhoval dať 4–5 verzií na internetovú stránku mesta a formou ankety si ľudia rozhodnú. Budú participovať, pretože si to platia oni,“ uviedol poslanec.

Pozrite si celú diskusiu vo videu!

Detské ihrisko - diskusia zastupiteľstva
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie