Rastislav Búgel Správy Samospráva

Dobrá správa pre mladé rodiny v Topoľčanoch: Vznikne 48 nových nájomných bytov

V Topoľčanoch v lokalite pri bývalej Základnej škole Gagarinova pribudnú tri nové bytové domy.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre mladé rodiny v Topoľčanoch: Vznikne 48 nových nájomných bytov
Zdroj: TASR

Prvé dva bytové domy, každý s 24 bytovými jednotkami, by mali byť postavené ešte v tomto roku, tretia bytovka pribudne o rok neskôr. Byty postaví na základe zmlúv uzatvorených verejným obstarávaním nitrianska spoločnosť Dynamik Real 2, po ukončení výstavby ich na základe zmluvy o budúcej kúpnej zmluve odkúpi mesto Topoľčany. Kúpu nájomných bytov odsúhlasili mestskí poslanci. Celkové náklady na kúpu bytových domov by mali dosiahnuť 3,6 milióna eur.

Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo návrh na podanie žiadosti o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a podporu Ministerstva dopravy a výstavby SR. Podľa primátora Topoľčian Petra Baláža eviduje mesto v súčasnosti približne 560 žiadostí o nájomné byty.

Samospráva zvažovala viaceré spôsoby realizácie projektu. Riešenie výstavby bytoviek formou verejného obstarávania sa javilo ako najoptimálnejšie, skonštatoval primátor. „Víťaz obstarávania bude realizovať projekt na vlastné náklady, mesto Topoľčany s firmou uzavrie zmluvu o budúcej zmluve. Po ukončení výstavby mesto byty odkúpi, pričom kúpu bude financovať úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania,“ skonštatoval. Výstavbou nových bytoviek na Gagrinovej podľa jeho slov nedôjde k prehusteniu. „Areál okolo ZŠ Gagarinova je veľký a na zvyšnej ploche sa vytvorí ďalšia oddychová zóna. Dosadí sa tam zeleň a aj okolo samotných bytoviek budú vysadené stromy,“ povedal Baláž.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie