Hokejisti Topoľčian majú za sebou úspešné ťaženie. Na domácom ľade pokorili favorita súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Dokonalý obrat: Topoľčany zrovnali manko a po nájazdoch zdolali Bratislava Capitals
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Hokejisti HC Topoľčany nezačali sezónu práve najlepšie. Počas prvých dvoch kôl sa im body získať nepodarilo.

Tie prišli až v treťom kole, keď doma hostili HK Spišská Nová Ves a po víťazstve 4:2 si pripísali prvý bodový zisk.

O kolo neskôr cestovali hokejisti Topoľčian do Považskej Bystrice. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zásluhou trojice hráčov (Lantoš, Slávik a Kluka) tešili z plného bodového zisku.

Vo štvrtom kole však na Topoľčany čakal súper z kategórie najnáročnejších. Doma hostili Bratislava Capitals, ktoré v doterajšom priebehu ligového ročníka ešte body nestratili.

Hostia po dvoch tretinách viedli dvojgólovým rozdielom, keď sa postupne presadili Smolka (7. minúta) a Jankovič (34. minúta).

Topoľčany však zmobilizovali sily a v tretej tretine sa presadil Šišovský a Hřebíček (2:2). V závere už bolo jasné, že Bratislava stratí minimálne prvý bod.

V sérii samostatných nájazdov sa viac darilo domácim, keď ten rozhodujúci premenil Uhnák.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – Bratislava Capitals 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0, – 0:0, 1:0)

Góly: 46. Šišovský (Kováčik, Tomčák), 48. Hřebíček (Kováčik), rozhodujúci nájazd Uhnák – 7. Smolka (Sloboda, Danišovský), 34. Jankovič (Smolka, Danišovský).

Rozhodovali: Vido – Kiepeš, Stankovič

Vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 1456 divákov