Domáca misia úspešná: Topoľčany víťazne aj v druhom zápase štvrťfinále

Topoľčianski hokejisti vyhrali aj druhý domáci zápas štvrťfinálovej série.

Ilustračný obrázok k článku Domáca misia úspešná: Topoľčany víťazne aj v druhom zápase štvrťfinále
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Prvé kolo štvrťfinále bolo jasne v rukách topoľčianskych hokejistov, ktorí na domácom ľade zdolali Spišskú Novú Ves 3:0.

Za nami je aj druhé meranie síl, ktoré opäť vyznelo lepšie pre hokejistov HC Topoľčany.

Skóre zápasu otváral až v 19. minúte hosťujúci Chovan (0:1). Topoľčany tak mali čo doháňať. V 26. minúte vyrovnal Laššo, aby o 6 minút neskôr posielal domácich do vedenia Kluka. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Miklík.

V tretej tretine zapli hostia na plné obrátky. Zvýšená snaha priniesla vyrovnanie z hokejky Findura, no ďalšie góly už nepadli.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejisti HC Topoľčany zvíťazili vo štvrtkovom domácom druhom zápase štvrťfinále play off SHL nad HK Spišská Nová Ves 3:2. V sérii na štyri víťazstvá vedú 2:0.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 26. Laššo, 32. Kluka (Podstavek, Koyš), 34. Miklík (Kováčik, M. Novák) – 19. Chovan (L. Novák, Tyczinski), 42. Findura (Tyczinski, Piačka).

Rozhodovali: Krist, Moller – Rehák, Šotek, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Novák (Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0

Zápas sledovalo: 1370 divákov

Na zápasy: 2:0