Hokejisti Topoľčian sa v semifinálovej sérii predstavili aj na domácej pôde. Pred zaplneným štadiónom zdolali súpera z Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Domáca misia začala úspešne: Topoľčany pred vypredaným zimákom porazili Michalovce
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Viac ako 3400 divákov si prišlo pozrieť semifinálový zápas medzi domácim HC Topoľčany a Michalovcami. Stav série bol pred zápasom nepriaznivý, keď prvé dve merania síl zvládli lepšie víťazi základnej časti súťaže.

V 32. minúte Piatak posielal Michalovce do vedenia. Domáci odpovedali až v 49. minúte zásluhou Tábiho. Zápas napokon smeroval do nájazdov, v ktorých rozhodol Uhnák a znížil stav série na 1:2.

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0) STAV SÉRIE: 1:2

Góly: 49. Tábi (Ďurčo, Lichanec), rozhod. nájazd Uhnák – 32. Piatak. Strely: -:-. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Mašlonka 5 min. za faul kolenom, Podstavek 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, Valko – Michna, Šotek. Diváci: 3451

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Hřebíček, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Loydl, Nemček – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Lichanec – Uhnák, Bečka, Laššo – Gergel, Klenko, Pekarčík

Michalovce: Trenčan – Kolba, Korenko, Hančák, Košecký, Hopkovič, Novický, Bdžoch, Cútt – Dvurechenskii, Piatak, Mašlonka – Gavrik, Boiko, Giľák – Safaraleev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Zdroj: Facebook