Rastislav Búgel Šport Iné športy

Dráma na domácom ľade: Hokejisti Topoľčian zvládli náročný duel s Prešovom

Topoľčianski hokejisti ostali v zápase 9. kola I. ligy v priestoroch domáceho štadióna. Po dráme si napokon vybojovali dôležité body.

Ilustračný obrázok k článku Dráma na domácom ľade: Hokejisti Topoľčian zvládli náročný duel s Prešovom

V poradí už deviate kolo hokejovej I. ligy prinieslo zaujímavé zápolenie. Na ľad Topoľčian cestovali Penguins Prešov. Hosťujúci celok sa dostal do vedenia už v 4. minúte zásluhou Kokavca. Domáci dlho hľadali recept na úspech. Vyrovnanie priniesla až využitá šanca Dobrého v 22. minúte. Netrvalo dlho a hostia opäť viedli. Druhý gól v topoľčianskej sieti priniesol MIkolášek.

Do tretieho dejstva nastupovali hokejisti Topoľčian s jasným cieľom – čo najrýchlejšie vyrovnať. Desať minút pred koncom duelu sa to podarilo Klukovi. Riadny hrací čas už rozuzlenie nepriniesol, to sa udialo až v predĺžení. V piatej minúte nadstaveného času sa presadil Šimun a Topoľčany si tak pripísali dva body do ligovej tabuľky.

HC Topoľčany – Penguins Prešov 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 22. Dobrý, 50. Kluka, 65. Šimun – 4. Kokavec, 24. Mikolášek.

Rozhodovali: Fridrich – Cegáň, Regec, vylúčení: 5:9, navyše: Valečko (Prešov) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 520 divákov