Rastislav Búgel Šport

Dráma na topoľčianskom ľade: Zápas s Trnavou skončil najtesnejším rozdielom

Ôsme Topoľčany a desiata Trnava. To bolo zloženie 37.kola prvej hokejovej ligy, ktoré lákalo pohľady topoľčianskych športových fanúšikov. Dôležitý zápas o prepotrebné body skončil napokon najtesnejším rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Dráma na topoľčianskom ľade: Zápas s Trnavou skončil najtesnejším rozdielom

Topoľčianski hokejisti to mali veru poriadne ťažké. V ostatných štyroch dueloch nedokázali uspieť a tak im prípadné víťazstvo nad Trnavou mohlo zabezpečiť návrat stratenej formy. Skóre zápasu otváral domáci Jurášek v 17.minúte. Topoľčany pritom súpera rozstrieľali v pomere 20:8.

V 24.minúte priniesol dvojgólové vedenie na topoľčianske hokejky Jarab (2:0). V 36.minúte zápas zdramatizoval presný zásah Domaeva, ktorý využil ponúknutú presilovú hru (2:1). V predposlednej minúte prostredného dejstva však dvojgólové vedenie Topoľčian prinavrátil Lipovský.

V samom závere zápasu bola Trnava pri chuti. Jej snaha sa vyplatila v 55.minúte keď Čunderlík skóroval vo vlastnom oslabení (3:2). Gladiátori z Trnavy v závere odvolali brankára, no gól už nepadol. Topoľčany tak zvýšili svoj náskok nad deviatou Spišskou Novou Vsou na štyri body. Trnava pokračuje v nelichotivej sérii prehier na ihriskách súperov.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 17. Jurášek (Toman), 24. Jarab (Lipovský, Paleček), 39. Lipovský (Paleček, Jarab) – 36. Domaev (Schmidt, Reho), 55. Čunderlík (Hronec, Mrázik). Diváci:285.

HC Topoľčany: Halo – Jaroslav Niník, Vyskoč, Hain, Bystričan, Majerčík, Kudlej, Pavlíček, Perniš – Kluka, Paleček, Bosák – A. Lipovský, Jurášek, Toman – Szalay, D. Mihalik, Jarab – M. Záborský, Martin Mihalik, Mi. Šalka.

HK Gladiators Trnava: Hála – Reho, Poláček, Mi. Imrich, Marek Hronec, M. Lukačovič, A. Mrázik – Domaev, D. Schmidt, Jurák – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – D. Okoličány, Mi. Peško, M. Dolinajec.