Katarína Jankeje Hádzaná

Dramatický súboj hádzanárov o druhé miesto: Rozhodne sa až v poslednom kole!

Deviate kolo nadstavbovej časti prinieslo atraktívny zápas našich chlapcov s Hlohovcom. Stretnutie však víťaza nenašlo. Derby, v ktorom sa mohlo rozhodnúť o konečnom umiestnení priniesol neočakávanú drámu.

Ilustračný obrázok k článku Dramatický súboj hádzanárov o druhé miesto: Rozhodne sa až v poslednom kole!

Víkend priniesol najatraktívnejší zápas najvyššej domácej súťaže. Naši chlapci sa predstavili na palubovke Hlohovca, ktorý sa v priebežnom hodnotení dostal pred Topoľčany na druhé miesto. Stretnutie prebiehalo od úvodu na vyrovnanej úrovni, po úspešných koncovkách Topoľčanci v prvom polčase dokonca viedli už o štyri góly. Domáci sa však pred prestávkou dotiahli a otočili skóre na 15:13.

Po zmene strán zverenci trénera Dezidera Jakubičku opäť zvýšili tlak, aj napriek veľkej bojovnosti sa chlapcom nepodarilo otočiť skóre. Šláger deviateho kola tak skončil nerozhodne 27:27.

Hlohovec naďalej okupuje druhú priečku, náskok pred našimi chlapcami je však iba jednobodový. Nádej, že Topoľčany vstúpia do play-off z druhého miesta teda stále žije. O všetkom sa rozhodne v sobotu 4. apríla, na domácej palubovke privítame Považskú Bystricu.

HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany 27:27 (15:13)

Najviac gólov: M. Baláž 7/6, Holdoš 5, Ľ. Ďuriš 4 – Kucharik 6, P. Polakovič 5/2, Pupík 4

Juniori sa zachránili: V budúcej sezóne nastúpia v extralige!

Kompletné výsledky z našich obcí: Solčany doma s remízou, Krušovce v Jacovciach bez bodu!