Topoľčianski hokejisti sa počas 26. kola SHL predstavili na ľade HK Vitar Martin.

Ilustračný obrázok k článku Dva góly na víťazstvo nestačili: Topoľčany v Martine s najtesnejšou prehrou, FOTO
11
Zdroj: THOMAS BARTOS

Po víťazstve nad Trnavou, Považskou Bystricou a Levicami vycestovali dobre naladení hokejisti Topoľčian na ľad silného súpera.

V Martine sa do zápasu lepšie dostali domáci, keď sa v ôsmej minúte presadil Marat Murtazin (1:0). Topoľčany sa odpovede dočkali až v prostrednom dejstve. Tri minúty po zmene strán vyrovnával Róbert Varga (1:1).

Rozuzlenie priniesla až posledná dvadsaťminútovka. Martin sa dostal do vedenia zásluhou Františka Smidžára (2:1), no Topoľčany zbrane nezložili. Už o dve minúty bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Ľubomír Škápik (2:2). Rozhodujúci presný zásah prišiel z hokejky domáceho hráča Branislava Ligasa.

Hokejisti HK Martin vyhrali v nedeľnom zápase 26. kola SHL na domácom ľade nad HC Topoľčany 3:2.

HK Vitar Martin – HC Topoľčany 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 8. Murtazin (Špirko, Dírer), 44. Smidžár (Babka, Jurášek), 59. Ligas (Fafrák, Poliaček) – 23. Varga (Škápik, Tomčák), 46. Škápik (Korím, Pätoprstý).

Rozhodovali: Vido, Valko – Ševčik, Hajnik, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: a oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.