Dávid Hrdý Futbal

Futbalisti vonku prehrali: Nestačili na nováčika zo Skalice

Topoľčianski futbalisti zaznamenali ďalšiu prehru na ihrisku súperov. V siedmom kole tretej najvyššej súťaže cestovali do Skalice. Aj napriek početnej výhode „žochári“ nestrelili ani gól a odchádzali so Skalice bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti vonku prehrali: Nestačili na nováčika zo Skalice

Pred 500 divákmi si prvú príležitosť vypracovali naši futbalisti. V 4. Minúte sa do šestnástky rútil Badinský no tesne minul bránu. Potom prišli chvíle domáceho tímu. V 17. minúte po centri minul bránku hlavičkou Jakúbek.

No už o tri minúty neskôr potiahol útok z pravej strany Svrček. Poslal dlhý center do šestnástky a Šebesta aj napriek tiesneniu dvoch našich obrancov nasmeroval loptu do siete – 1:0.

Ďalšiu šanca našich futbalistov prišla v 31. minúte. Prsty mal v nej opäť Badinský, ktorý prenikol do šestnástky a prihrával Královičovi. No ten v čistej šanci netrafil bránu.

O pár minút nato pohrozili opäť domáci. Znovu po dlhom centri mierila hlavička Vaška tesne nad. Domáci boli aktívni a dobýjali našu bránu. Ďalšou strelou v 39. minúte preveril Furkovu pozornosť hosťujúci Ulrich.

Druhý polčas bol viac menej v réžií domácich. Ďalšiu akciu založil znova Svrček, ktorý poslal ďalší center Jakubkovi. Ten však v 51 minúte hlavičkoval vedľa. V 59. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska domáci Konečný a „žochári“ dostali vhodný impulz na strelenie gólu.

Ten však neprišiel. Naopak. Domáci si svojou ofenzívnou aktivitou vypýtali v 78. minúte pokutový kop, keď bol faulovaný prenikajúci Vaško. Ten istý hráč jedenástku premenil – 2:0.

Svoje víťazstvo spečatila Skalica v 90. minúte keď Topoľčanci nedôslednou obranou ponúkli šancu Šebestovi, ktorý šikovne priťukol Jakúbkovi a ten nechytateľne zakončil – 3:0.