Rastislav Búgel Hádzaná

Hádzanári potvrdili úlohu favorita: Zdolali súpera z Nových Zámkov

Dobrý výsledok topoľčianskych športovcov. Hádzanárom novozámockého Štartu sa aj napriek sľubnému prvému polčasu proti favorizovaným Topoľčanom nepodarilo prerušiť sériu zápasov bez víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári potvrdili úlohu favorita: Zdolali súpera z Nových Zámkov

Hádzanári HC Štart Nové Zámky podľahli na domácej palubovke favoritovi z Topoľčian 25:29. Novozámčania pritom odohrali veľmi sľubný prvý polčas a živili tak nádej na priaznivý výsledok. O ten ich nakoniec obrala nešťastná desaťminútovka, počas ktorej dovolili súperovi odskočiť na rozdiel 9 gólov. Topoľčany sa tak priblížili k 2. miestu v tabuľke pred štartom play off. V prípade Nových Zámkov je už jasné, že sezónu zakončia na 6. miestom mieste nadstavbovej tabuľky a do bojov play off nezasiahnu.

Extraligu čaká momentálne reprezentačná prestávka, počas ktorej sa výber Slovenska zmeria sily s reprezentáciami Holandska a Portugalska.

HC Štart Nové Zámky – HK Agro Topoľčany 25:29 (13:15)

Najviac gólov: Gyurics 5, R. Demovič, Ficza a Ľoch po 4, Tschur a T. Straňovský po 3 – Hlinka 11, Klačanský, Ivanicja, Žilinčík a Kučer po 4

Priebeh: 1:0, 3:1, 5:2, 6:5, 9:8, 12:12, 13:15, 14:23, 18:25, 21:28, 25:29

Pok. hody: 3/2 – 0, vylúčení: 3 – 8, ČK: 59. Žilinčík (Topoľčany), rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 150 divákov