Katarína Jankeje Hádzaná

Hádzanári sa vonku potrápili: Tesné víťazstvo zabezpečil Klačanský!

Nie každý zápas je oku diváka lahodiaci. Čerstvým príkladom je aj ďalšie kolo domácej extraligy medzi Topoľčanmi a Novými Zámkami. Nakoniec to naši chlapci tesne zvládli.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári sa vonku potrápili: Tesné víťazstvo zabezpečil Klačanský!

Utrápená výhra, aj tak by sa dal opísať stredajší zápas medzi Novými Zámkami a našimi chlapcami. Domáci počas celej hry na úradujúceho vicemajstra ofenzívne tlačili, o čom svedči aj skóre po prvom polčase, kedy mužstvo Nových Zámkov vyhrávalo 13: 11.

Do vedenia sme sa dostali až v 36. minúte, rozdiel dvoch gólov domáci o pár minút opäť dotiahli. O výsledku rozhodol až v 56. minúte Klačanský, svojou presnou strelou zabezpečil pre topoľčianskych hádzanárov tesnú výhru 27:26. Zverenci trénera Ivana Pompoša však majú pred sebou snáď najťažší zápas vôbec. V sobotu sa predstavia na palubovke holandského Targos Bevo, pôjde o rozhodujúcu odvetu v postupe do 3. kola Pohára EHF.

HC Štart Nové Zámky – HK AGRO Topoľčany 26:27 (13:11)

Najviac gólov: D. Pogány 9, T. Straňovský 8/1, Monczka 3 – Donoso a Slaninka po 5, M. Briatka a Klačanský po 3