Iné športy

HC Topoľčany s ďalším víťazstvom: Po dráme uspeli na ľade Levíc

Topoľčianski hokejisti sa tešia z ďalšieho bodového zisku. Podarilo sa im uspieť na ľade húževnatého nováčika.

Ilustračný obrázok k článku HC Topoľčany s ďalším víťazstvom: Po dráme uspeli na ľade Levíc
Zdroj: Rastislav Búgel

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 8. kola. Topoľčany vycestovali na ľad Levíc.

HC Topoľčany podávajú solídny výkon. V ostatných dvoch zápasoch si poradili so Skalicou na jej ľade a doma rozstrieľali Trnavu. Po dobrých výkonoch tak topoľčiansky tím bojuje o špicu tabuľky.

Topoľčany sa dostali do zápasu v siedmej minúte, kedy sa presadil Kluka (0:1). Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval na začiatku prostrednej tretiny Džugan (0:2). Domáci však zbrane nezložili. O dve minúty neskôr znižoval Tužinský (1:2), aby v 35. minúte vyrovnal Vorobjev.

Do konca tretiny sa Topoľčanom podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. V 38. minúte sa druhým presným zásahom predviedol Kluka (2:3).

Záverečná tretina už góly nepriniesla a tak body putovali do Topoľčian.

HK Levice – HC Topoľčany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 23. Tužinský, 35. Vorobjev (Adámik, Matejovie) – 7. Kluka (Kováčik, Koyš), 21. Džugan (Lantoš, Kováčik), 38. Kluka (Koyš, Tomčák).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Rozhodovali: Moller – Crman, Šotek, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Klenko (Levice) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 724 divákov