Iné športy

HC Topoľčany so skvelou formou: Porazili i Dubnicu a držia sa na špici

Topoľčianski hokejisti majú dôvod na radosť. V dôležitom zápase s tabuľkovým susedom sa im podarilo uspieť.

Ilustračný obrázok k článku HC Topoľčany so skvelou formou: Porazili i Dubnicu a držia sa na špici
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Hokejisti Topoľčian sa v aktuálnej sezóne Slovenskej hokejovej ligy prezentujú skvelou formou. Presvedčili sa o tom aj diváci, ktorí zavítali na zápas proti tabuľkovému susedovi z Dubnice.

Cestu na zimný štadión si našlo takmer 1300 divákov!

„Už počas prvej tretiny bolo jasné, že Dubnica bude ťažký súper. Od začiatku hry sme mali niekoľko vyložených šancí skórovať, gól prišiel až v 15. minúte z hokejky Tomčáka. Zabezpečil nám tak vedenie 1:0,“ informuje HC Topoľčany na sociálnej sieti.

Už po minúte druhej tretiny sa Topoľčany tešili opäť. O radosť na tribúnach sa postaral Kováčik, ktorý zvyšoval na rozdiel dvoch gólov.

Dubnica však zbrane nezložila a už o dve minúty neskôr hostia zásluhou Kanaeta znížili na rozdiel jediného gólu (2:1).

„Počas poslednej tretiny súboj doslova graduje. Oba tímy mali niekoľko príležitostí zmeniť stav hry. Definitívnu bodku za dnešným zápasom dal 38 sekúnd do konca Lantoš a potvrdil tak naše víťazstvo. Vynikajúca kombinačná hra a výborný výkon Kompasa nám dnes zabezpečili ďalšie tri body,“ dodáva klub z Topoľčian.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 15. Tomčák (Koyš), 21. Kováčik, 60. Lantoš (Ďurčo, Huba) – 23. Kanaet (Krajč, Ďuriš)

Strely: 33:45

HC Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Huba, Kováčik, Hřebíček, Bystričan, Hrudík, Španko, Špankovič – Gergel, Laššo, Pekarčík – Koyš, Tomčák, Kluka – Džugan, Lantoš, Podstavek – Olejník, Uhnák, Slávik

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom: Lakosil – Švec, Bagin, Košecký, Chatrnúch, Fančovič, Jarábek, Dúžek, Trška – Kristín, Hegyi, Kokavec – Luhový, Nemček, Jakúbek – Jakubík, Ďuriš, Kanaet – Hudák, Krajč, Ďurina

Rozhodovali: Tvrdoň – Sankovič, Kiepeš