Hokejisti ako na hojdačke: Víťazstvo nad Martinom, domáca prehra s Michalovcami

V závere uplynulého týždňa sa topoľčianski hokejisti predstavili v dvoch náročných zápasoch. Ich výkony však boli ako na hojdačke.

Zdroj: Facebook

Záver týždňa priniesol aj dve zaujímavé merania síl. V 34. kole cestovali hokejisti HC Topoľčany na ľad tabuľkového suseda z Martina. Boli to práve hostia, ktorí sa dostali lepšie do zápasu, keď už v úvode otváral skóre Kalináč. O všetkom sa rozhodlo v druhom dejstve, v ktorom hokejisti Topoľčian dokázali domáceho brankára prekonať v štyroch prípadoch. Napokon sa na ľade Martina tešili z víťazstva 4:7 pohľadom domáceho celku.

34. kolo:

HK Martin – HC Topoľčany 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)

Góly: 17. Brezniak (Urbánek, Poliaček), 33. Zeliska (Dírer, Pokrivčák), 45. Markovič (Oravec), 55. Rudzan (Dírer) – 10. Kalináč (Kluka, Nemček), 11. Uhnák (Hrudík), 21. Podstavek (Tábi), 23. Tábi (Podstavek, Ďurčo), 36. Pekarčík (Uhnák, Laššo), 40. Kluka (Nemček, Kalináč), 52. Hruška. Strely: Vylúčenia: 6:6 na 2 min. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik – Durmis, Makúch. Diváci: 1296

Martin: Bernát (23. Gavalier) – Rusina, Themár, Pacalaj, Burzík, Lavička, Oravec, Brveník, Dvořák – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Urbánek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Jurášek

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Hrudík, Ďurech, Hruška, Hřebíček, Bulák, Martiška – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Uhnák, Laššo, Pekarčík – Dvonč, Klenko, Bečka

O inom to však bolo v zápase 35. kola. Topoľčany doma hostili lídra tabuľky z Michaloviec, ktorý sa netají postupovými ambíciami do najvyššej súťaže. V úvodnom dejstve viac ako 2100 divákov gól nevidelo. V druhej tretine sa do zápasu dostali hostia dvoma presnými zásahmi, na 1:2 stihol v 40. minúte znížiť Laššo.

V tretej tretine už pridali presné zásahy hokejisti Michaloviec a za stavu 1:4 pohľadom Topoľčian si pripísali cenné víťazstvo.

35. kolo:

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 40. Laššo (Hřebíček, Podstavek) – 26. Linet (Safaraleyev, Korenko), 32. Linet (Kolba, Róth), 49. Gavrik (Hopkovič), 53. Safaraleev (Hančák, Kolba). Strely: 17:40. Vylúčenia: 3:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Purgat, Vido – Šefčík, Junek. Diváci: 2139

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Hřebíček, Bulák, Gergel – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Bečka, Uhnák, Laššo – Dvonč, Klenko, Pekarčík

Michalovce: Trenčan – Kurbatov, Kolba, Hančák, Korenko, Hopkovič, Novický, Bdžoch, Banovský – Dvurechensky, Piatek, Boiko – Giľák, Cútt, Gavrik – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja