Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti doma bez úspechu: Vyškolila ich Spišská Nová Ves

Trináste kolo prvej hokejovej ligy prinieslo do Topoľčian zápolenie domácich hokejistov so Spišskou Novou Vsou. Z víťazstva sa napokon, po jednoznačnom výkone, tešili hostia.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti doma bez úspechu: Vyškolila ich Spišská Nová Ves

Hokejisti Topoľčian hostili počas 13. kola I. ligy na svojom ľade tím HK Spišská Nová Ves. Súper dominoval snáď v každej činnosti, čomu nasvedčuje aj hrozivý výsledok.

V prvej tretine sa najprv presadil hneď v úvode Lesňák a presné zásahy pridal ešte Hamráček a Giľák (0:3). Už po úvodnom dejstve to s našimi chlapcami dobre nevyzeralo. Prostredné dejstvo malo podobný priebeh. Hostia strelili zásluhou Hamráčeka, Vaica a Chmeľa ďalšie tri góly a skóre tak vyzeralo poriadne nepríjemne (0:6).

V poslednej tretine nám súper nič nedaroval. Pekarčíkovi sa síce v 41. minúte podarilo znížiť na 1:6, no ďalší priebeh už patril hosťujúcemu Klingovi, ktorý sa presadil v 53. a 59. minúte a upravil stav na konečných 1:8 z pohľadu domáceho celku.

HC Topolčany – HK Spišská Nová Ves 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)

Góly: 41. Pekarčík – 53., 59., Klinga, 1. Lesňák, 16., 38. Hamráček, 18. Giľák, 29. Vaic, 35. Chmeľ