Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti dostali poriadnu nakladačku: Zo Skalice prišli s poltuctom v sieti

Topoľčianski hokejisti cestovali počas ôsmeho kola na ľad HK Skalica, nováčika prvej ligy. Zápas napokon dopadol lepšie pre domácich športovcov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti dostali poriadnu nakladačku: Zo Skalice prišli s poltuctom v sieti

Stretnutie pre našich hokejistov začalo lepšie. Domáca Skalica bola síce aktívnejším celkom, no boli to práve Topoľčany, ktoré otvárali skóre. Bohužiaľ, zásah Šimún z piatej minúty bolo všetko, čo Topoľčany na ľade Skalice dokázali.

Potom prišla gólová smršť domácich. Najprv o minútu neskôr vyrovnával Kellerstein, v ôsmej minúte skóroval Brodek a v 10. Vereš. Druhé dejstvo prinieslo štvrtý puk v topoľčianskej bráne. Na konci akcie stál Dvonč. V poslednej tretine už Skalica dokonala rozbehnutú misiu. Romančík zvyšoval na 5:1 a záverečnú bodku pridal v 59.minúte Kotzman.

HK Skalica – HC Topoľčany 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)