Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HC Topoľčany nestačili na súpera: Vyškolili ich Michalovce

Hokejisti HC Topoľčany nestačili na súpera: Vyškolili ich Michalovce

Topoľčianski hokejisti nastúpili na zápas 6. kola I. ligy. Cestovali na ľad tímu HK Dukla Michalovce

Rastislav Búgel Šport Iné športy

Vyše 600 divákov prišlo na zápas medzi domácim tímom z Michaloviec a hosťami HC Topoľčany. Stalo sa tak počas šiesteho kola druhej najvyššej hokejovej ligy.

Úvod stretnutia bol poriadne vyrovnaný. Gól sa nepodarilo streliť ani jednému z tímov. Gólový uragán sa spustil až v prostrednej časti duelu. Boli to práve domáci hokejisti, ktorí sa dokázali za dvadsať minút presadiť až v štyroch prípadoch. Topoľčany vyťahovali puk zo svojej brány v 23.minúte zásluhou Krála, o osem minút neskôr sa presadil Cútt, v 35.minúte pridal tretí zásah domácich Hančák aby o tri minúty neskôr zvyšoval už na hrozivých 4:0 Ščurko. Hneď po zmene strán pridal piaty gól HK Dukla Michalovce Cútt a bolo rozhodnuté. Topoľčany sa zmohli iba na čestný zásah. Stalo sa tak v 50. minúte zápasu. Postaral sa oň Szalay.

HK Dukla Michalovce – HC Topoľčany 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Góly: 23. Král (Drotár, Slimák), 31. Cútt (Baláž, Dolgoš), 36. Hančák (Cútt), 38. Ščurko (Šterbák, Fajčák), 41. Cútt (Baláž, Dolgoš) – 50. Szalay (Bečka)