Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti HC Topoľčany nestačili na súpera: Vyškolili ich Michalovce

Topoľčianski hokejisti nastúpili na zápas 6. kola I. ligy. Cestovali na ľad tímu HK Dukla Michalovce

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HC Topoľčany nestačili na súpera: Vyškolili ich Michalovce

Vyše 600 divákov prišlo na zápas medzi domácim tímom z Michaloviec a hosťami HC Topoľčany. Stalo sa tak počas šiesteho kola druhej najvyššej hokejovej ligy.

Úvod stretnutia bol poriadne vyrovnaný. Gól sa nepodarilo streliť ani jednému z tímov. Gólový uragán sa spustil až v prostrednej časti duelu. Boli to práve domáci hokejisti, ktorí sa dokázali za dvadsať minút presadiť až v štyroch prípadoch. Topoľčany vyťahovali puk zo svojej brány v 23.minúte zásluhou Krála, o osem minút neskôr sa presadil Cútt, v 35.minúte pridal tretí zásah domácich Hančák aby o tri minúty neskôr zvyšoval už na hrozivých 4:0 Ščurko. Hneď po zmene strán pridal piaty gól HK Dukla Michalovce Cútt a bolo rozhodnuté. Topoľčany sa zmohli iba na čestný zásah. Stalo sa tak v 50. minúte zápasu. Postaral sa oň Szalay.

HK Dukla Michalovce – HC Topoľčany 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Góly: 23. Král (Drotár, Slimák), 31. Cútt (Baláž, Dolgoš), 36. Hančák (Cútt), 38. Ščurko (Šterbák, Fajčák), 41. Cútt (Baláž, Dolgoš) – 50. Szalay (Bečka)