Hokejisti nestačili na rozbehnutú Trnavu: Topoľčany neudržali vedenie

Hokejisti Topoľčian sa predstavili na trnavskom ľade. Domov sa napokon vrátili bez bodov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti nestačili na rozbehnutú Trnavu: Topoľčany neudržali vedenie
Zdroj: Rastislav Búgel

Po víťazstve v Humennom cestovali hokejisti Topoľčian na ľad rozbehnutej Trnavy. Do zápasu vstúpili lepšie, keď sa o úvodný gól v 4. minúte postaral R. Varga, aby o 5 minút neskôr posielal Topoľčany do dvojgólového vedenia Bystričan (0:2). Domáci ešte do konca prvého dejstva znížili zásluhou presného zásahu Kukumberga (1:2).

Topoľčany mali lepší vstup aj do prostredného dejstva. V 23. minúte viedli opäť rozdielom dvoch gólov, keď sa presadil D. Gergel (1:3). O päť minút neskôr sa za domácich opäť presadil Kukumberg (2:3).

Domáci zbrane nezložili. Presné zásahy pridali Antonov a Matějka. Topoľčany už odpovedať nedokázali. V piatkovom zápase 11. kola SHL vyhrali hokejisti HK Gladiators Trnava nad HC Topoľčany 4:3.

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Góly:18. Kukumberg, 28. Kukumberg, 42. Antonov (Kukumberg, D. Kohút), 56. Matějka – 4. R. Varga, 9. Bystričan (Kalináč, Hvizdoš), 23. D. Gergel (Danišovský, Hlinka).

Rozhodovali: Bachúrik, Valko – Maškulka, Šotek, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Fotogaléria zo zápasu HK Gladiators Trnava vs HC Topoľčany 11. 12. 2020. Zdroj, foto HC Topoľčany Thomas Bartos