Rastislav Búgel Šport

Hokejisti porazili Trnavu: Bodovo sa dotiahli na lídra súťaže!

Topoľčianskym hokejistom sa v piatom kole I.hokejovej ligy darilo. Po víťazstve nad Trnavou sa dotiahli na vedúci celok súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti porazili Trnavu: Bodovo sa dotiahli na lídra súťaže!

Hokejisti HC Topoľčany hostili v piatom kole druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku tím z Trnavy. Zápas sa hral vo vyrovnanom tempe. Topoľčany sa dostali do vedenia už v tretej minúte zásluhou Szalaya, no na druhý gól sa diváci poriadne načakali.

Ten prišiel až v 51. minúte, kedy zásluhou Dobrého Topoľčany odskočili už na rozdiel dvoch gólov a o minútu neskôr už bolo 3:0. O presný zásah sa postaral Hudec. Hostia dokázali vsietiť čestný zásah v 58. minúte, no to bolo z ich strany všetko. Topoľčany tak uchmatli 3 body a bodovo sa dotiahli na vedúcu Detvu.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 3. Szalay, 51. Dobrý, 52. Hudec – 58. Jurák. Rozhodovali: Krist – Krajčík, Jurčiak, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 420 divákov