Hokejisti s ďalším víťazstvom: Zo Žiliny si priniesli všetky body

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v dueli 18. kola SHL na ľade MsHK DOXXbet Žilina 5:3.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti s ďalším víťazstvom: Zo Žiliny si priniesli všetky body
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Topoľčianski hokejisti opäť vykorčuľovali na ľad. Po reprezentačnej prestávke vycestovali do Žiliny.

Hostia sa do vedenia dostali zásluhou Miloša Bystričana už v tretej minúte zápasu (0:1). Do konca tretiny sa Topoľčany presadili ešte raz. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Uhnák.

V 24. minúte sa z prvého tohtosezónneho gólu tešil Kubek a Topoľčany sa dostali do vedenia o tri góly. V 32. minúte sa však v drese Žiliny presadil Halama a znižoval na 1:3.

Zdalo by sa, že je o všetkom rozhodnuté, no domáci zbrane nezložili. V 42. minúte už prehrávali o jediný gól (2:3). Pokoj na topoľčianske hokejky priniesol presný zásah Pekarčíka (2:4).

„Do pozoru nás opäť postavil gól domácich z hokejky Reháka v 45. minúte. Stav hry sa zmenil na 3:4. V 52. minúte využívame presilovú hru a zásluhou Lantoša je rozhodnuté! Zápas sa končí za stavu 3:5,“ informuje HC Topoľčany na svojom webe.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MsHK DOXXbet Žilina – HC Topoľčany 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 32. Halama (Magdolén), 42. Ondruš (Rehák), 45. Rehák (Nádašdi, Ondruš) – 3. Bystričan (Podstavek), 13. Uhnák (Pätoprstý), 24. Kubek (Špankovič), 44. Pekarčík (Špankovič), 52. Lantoš (Bečka, Hřebíček).

Rozhodovali: Smerek – Janiga, Hajnik, vylúčení: 5:5, navyše: Rehák (Žilina) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 282 divákov