Hokejisti sa predstavili na domácom ľade: Po dráme víťazstvo nad Martinom

Hokejisti Topoľčian pokračujú v bojoch počas nadstavbovej časti súťaže. Na svojom konte majú ďalší bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti sa predstavili na domácom ľade: Po dráme víťazstvo nad Martinom
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

V priamom súboji o priebežné druhé miesto sa stretli domáce Topoľčany a HK Vitar Martin. Vzájomné meranie síl prilákalo 1569 divákov.

Počas prvého dejstva mohli diváci vidieť niekoľko gólových príležitostí na oboch stranách, no gól nepadol. „Skóre otvárali hostia v 30. minúte neuveriteľne pohotovou strelou Poliačeka počas oslabenia. Do hry nás vrátil v 33. minúte Denis Pätoprstý. Zdá sa, že ani dlhšia zdravotná pauza mu na forme neubrala. Stav hry sa zmenil na 1:1,“ informuje topoľčiansky klub.

O rozhodujúci gól sa napokon po asistencii Tomčáka a Pätoprstého postaral Miklík, ktorý posielal domácich do vedenia v 43. minúte.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC TOPOĽČANY – HK VITAR MARTIN 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 33. Pätoprstý (Bystričan, Bečka), 43. Miklík (Tomčák, Pätoprstý) – 30. Poliaček (L. Žiak)

HC Topoľčany: Kompas – Huba, Ďurčo, Hrudík, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Bulák, Pätoprstý – Jurák, Tomčák, Podstavek – Kluka, Jakúbek, Miklík – Bečka, Laššo, Pekarčík – M. Olejník, Uhnák, D. Gergel

HK Vitar Martin: Gavalier – Dvořák, Tabaček, Matejka, Rusina, Šimon, Burzík, B. Ligas, Themár – L. Žiak, Dírer, Poliaček – Rudzan, Murček, A. Nauš – Videlka, Babka, Jurášek – Melcher

Rozhodovali: P. Šefčík – Tvrdoň, Rehák

Zápas sledovalo: 1569 divákov