Hokejisti si schuti zastrieľali: Osem gólov v bráne rezervy Nových Zámkov

Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku pokračovala zápasmi piateho kola. Topoľčany hostili súpera z neďalekých Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti si schuti zastrieľali: Osem gólov v bráne rezervy Nových Zámkov

V zápase piateho kola prvej hokejovej ligy boli Topoľčany jasným favoritom. Na svojom ľade privítali súpera z Nových Zámkov, ktorý neprekvitá bodmi ani strelenými gólmi.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V prvej tretine sa domáci celok iba zahrieval. Skóre zápasu otvoril v deviatej minúte Laššo (1:0). Gólový uragán videlo viac ako 500 divákov v ďalšom priebehu zápasu. Minárik, Klenko a Pekarčík zvyšovali už na 4:0. Hostia odpovedali v 31. minúte jediným presným zásahom (4:1). Na 5:1 po prvej tretine ešte zvýšil Tábi.

V treťom dejstve bolo o víťazovi rozhodnuté, no domáci celok nepoľavil. Presné zásahy si pripísal Dvonč, Minárik a Laššo. „Napriek zredukovanej zostave sme jednoznačne triumfovali a brali všetky tri body. Strely v pomere 68:12 hovoria za všetko. Priestor v topoľčianskom tíme dostali mladí hráči,“ informuje HC Topoľčany na svojom webe.

HC Topoľčany – HC Mikron Nové Zámky B 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Góly: 9. Laššo (Bečka, Podstavek), 23. Minárik (Kluka, Dvonč), 24. Klenko (Tábi, Chmelár), 29. Pekarčík (Laššo, Bečka), 33. Tábi (Gergel, Minárik), 52. Dvonč (Kováčik, Gergel), 58. Minárik (Grman, Král), 59. Laššo (Hrudík, Gergel) – 31. Buc (Gubó, Maroš).Strely: 69:12. Vylúčenia: 2:7 na 2 min., navyše Evdokimov 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Valachovič – Junek, Frimmel. Diváci: 561

Topoľčany: Komžík – Kováčik, Duran, Hrudík, Gergel A., Král, Grman – Dvonč, Tomčák, Kluka – Tábi, Laššo, Podstavek – Gergel D., Klenko, Pekarčík – Chmelár, Minárik, Bečka

Nové Zámky B: Glosár – Kudrna, Štefánik, Evdokimov, Sorokin, Jesenský, Sabo, Petro – Gubó, Buc, Maroš – Kucsera, Vörös, Ryšavý – Dobrotina, Danilov, Hariš – Janka, Otruba