Hokejisti Topoľčian neuspeli: Aj v druhom zápase sa tešili hráči Michaloviec

Hokejisti HC Topoľčany pokračujú v bojoch o postup do finále I. ligy. Majú za sebou aj druhý zápas na ľade víťaza základnej časti.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian neuspeli: Aj v druhom zápase sa tešili hráči Michaloviec
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Semifinále prvej ligy má za sebou v poradí už druhé zápasy. Topoľčany sa snažia uspieť proti Michalovciam. Radosť však nepriniesol ani druhý vzájomný zápas.

Topoľčany sa síce ujali vedenia už v 13. minúte zásluhou Pekarčíka (0:1). Domáci dlho nevedeli nájsť recept na odpoveď, no napokon sa im to podarilo v 45. minúte (1:1). V závere tretiny ešte stihli domáci hokejisti streliť dva góly a rozhodli tak o zisku druhého bodu v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia.

„Odohrali sme super zápas. Chalani hrali obetavo až do konca. Celý zápas sme súpera k ničomu nepustili. Žiaľ, dve chyby v tretej tretine nás stáli víťazstvo. Nič sa nedeje, doma pred našimi vynikajúcimi divákmi vyrovnáme sériu a budeme sa vracať do Michaloviec za stavu 2:2. Takže nemáme sa čoho báť. Všetci vieme, že doma sme silní. Michalovce sa majú na čo tešiť,“ povedal brankár Topoľčian Juraj Halo.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Topoľčany 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Stav série: 2:0

Góly: 45. Safaraleyev (Giľák, Bojko), 59. Dvurečenskii (Piatak), 59. Linet (Hamráček, Róth) – 13. Pekarčík (Hrudík, Gergel). Strely: 42:16. Vylúčenia: 8:11 na 2 min., navyše Kolba 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, Valečko DKZ za bitku, Kalináč 10 min. OT za nešportové správanie sa, Tomčák 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, P. Korba – Janiga, Jobbágy. Diváci: 1628

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Hančák, Košecký, Hopkovič, Novický, Valečko, Gavrik – Dvurečensky, Piatak, Bojko – Giľák, Cútt, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Hruška, Kováčik, Hrudík, Bystričan, Loydl, Hřebíček, Šťastný – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Lichanec – Uhnák, Laššo, Bečka – Gergel, Klenko, Pekarčík