Hokejisti Topoľčian porazili Levice: Do play-off idú z piateho miesta

Klub HC Topoľčany má za sebou posledný zápas základnej časti. Na domácom ľade privítal súpera z Levíc.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian porazili Levice: Do play-off idú z piateho miesta
Zdroj: HC Topoľčany

Hokejový klub z Topoľčian zvládol záverečný zápas základnej časti ligy.

Proti Leviciam otváral v 33. minúte skóre Čaládi a o osude zápasu 7 minút pred koncom rozhodol presným zásahom Kluka.

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v 44. kole Tipos SHL nad HK Levice 2:0.

HC Topoľčany – HK Levice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Čaládi (Novák, Kurbatov), 53. Kluka. Rozhodovali: Mĺkvy, Krajčík – A. Kollár, Makúch, vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Hokejisti klubu Vlci Žilina suverénne triumfovali v základnej časti druhej najvyššej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy (SHL). V záverečnom 44. kole dlhodobej časti zdolali Gladiators Trnava 5:1, čím dosiahli 28. víťazstvo za sebou a celkovo 38. v sezóne SHL. Nazbierali celkovo 115 bodov a pred druhou Skalicou mali 25-bodový náskok.

Prečítajte si tiež

Tímy na 1.- 6. mieste si zabezpečili priamu účasť vo štvrťfinále play off. Mužstvá na 7.- 10. priečke čaká kvalifikácia, resp. predkolo play off na tri víťazné zápasy. V ňom sa seba narazia Dubnica a Modré Krídla Slovan (Slovan Bratislava B), druhú dvojicu tvoria Trnava a Žiar nad Hronom. Predkolo štartuje už v nedeľu 27. februára. Pre 11. tím základnej časti Levice sa sezóna skončila, tím Brezna čaká baráž s víťazom 2. ligy. Začiatok štvrťfinále je na programe 8. marca.