Hokejisti Topoľčian s ďalšími bodmi: Priniesli si ich z ľadu Považskej Bystrice

Topoľčianski hokejisti majú za sebou zápas štvrtého ligového kola. Počas neho cestovali na ľad Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian s ďalšími bodmi: Priniesli si ich z ľadu Považskej Bystrice
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Prvé dve tohtosezónne kolá Topoľčanom body nepriniesli. Radosť sa dostavila až počas tretieho kola. Topoľčany doma hostili HK Spišská Nová Ves a po víťazstve 4:2 si pripísali prvý bodový zisk.

Na ďalšie cenné body nemuseli fanúšikovia čakať dlho. Počas štvrtého kola vycestovali Topoľčany do Považskej Bystrice, ktorá v aktuálnom ročníku ešte nebodovala.

Topoľčany sa dostali do vedenia zásluhou Lantoša (19. minúta). V prostrednom dejstve zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Slávik, no domáci zásluhou Niníka a Cígera vyrovnali (2:2).

Rozuzlenie tak priniesla až posledná dvadsaťminútovka, v ktorej sa presadil Kluka a zabezpečil tak Topoľčanom plný bodový zisk.

HK'95 Považská Bystrica – HC Topoľčany 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Góly: 27. Niník (Šefčík), 36. Cíger (Rufati) – 19. Lantoš (Kováčik), 25. Slávik, 50. Kluka.

Rozhodovali: Píšťanský – Ďurina, Hajnik, vylúčení: 8:5, navyše: Kompas (Topoľčany) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:1

Zápas sledovalo: 170 divákov