Iné športy

Hokejisti Topoľčian s prvými bodmi: Na domácom ľade pokorili Spišiakov

Topoľčianskym hokejistom sa podarilo bodovať. Cenný zisk im prinieslo tretie ligové kolo.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian s prvými bodmi: Na domácom ľade pokorili Spišiakov
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

V prvom tohtosezónnom meraní síl sa HC Topoľčany predstavil na ľade súpera z Dubnice. V gólovej prestrelke sa napokon viac darilo domácemu celku, ktorý si s Topoľčanmi poradil najtesnejším rozdielom (4:3).

Druhé kolo prinieslo ďalší zápas hokejistov Topoľčian na ľade hostí. Súperom sa im stal silný Martin. Domáci ukázali svoje kvality a Topoľčany zvíťaziť nedokázali (4:1).

Tretie kolo napokon prinieslo prvý tohtosezónny domáci zápas a rovno aj prvé ligové body.

HC Topoľčany hostili HK Spišská Nová Ves, ktorá v úvodných dvoch stretnutiach nenašla premožiteľa.

Skóre otváral už v šiestej minúte Ďurčo, ktorému o 4 minúty neskôr sekundoval Podstavek (2:0). Hostia sa dokázali presadiť až v druhom dejstve, kedy sa v 25. minúte gólovo presadil E. Halász (2:1). Topoľčany však odpovedali rovnakou zbraňou a uprostred zápasu zvyšoval na dvojgólový rozdiel Pätoprstý (3:1).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Posledná tretina priniesla zásahy na oboch stranách. Najprv na 4:1 zvyšoval H. Ručkay. Hostia sa už zmohli len na kozmetickú úpravu konečného stavu.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Ďurčo (H. Ručkay, Huba), 10. Podstavek (Kováčik, Laššo), 30. Pätoprstý (Kováčik), 47. H. Ručkay (Pätoprstý) – 25. E. Halász, 56. Ondov (Cibák, Findura).

Rozhodovali: Moller – Crman, Maškulka, vylúčení: 12:7, navyše: Slávik (Topoľčany) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 786 divákov