Záver pracovného týždňa priniesol ďalšie zápolenie topoľčianskych hokejistov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Topoľčian suverénni: Vymazali Žilinu, vyrovnali bodový zisk lídra súťaže
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Topoľčany žijú hokejom! Smelo to môžeme povedať po deviatom kole Slovenskej hokejovej ligy. HC Topoľčany doma hostili bývalého účastníka najvyššej súťaže. Ich súperom sa stala nepríjemná Žilina.

Topoľčianski hokejisti sa vezú na víťaznej vlne a potvrdili to aj v zápase proti Žiline.

Topoľčany sa dostali do vedenia už v 8. minúte, kedy sa presadil Martin Uhnák (Olejník, Podstavek). V prvom dejstve však už ďalší gól nepadol.

Na ten si diváci počkali do 21. minúty, kedy ich rozjasal Michal Kluka (2:0). O štyri minúty neskôr pridal presný zásah Patrik Koyš a Topoľčiany viedli o tri góly.

V poslednom dejstve už len na konečných 4:0 pre Topoľčany upravil Sebastián Slávik.

Topoľčany sú tak po 9. kole na druhom mieste ligovej tabuľky s rovnakým bodovým ziskom ako Bratislava Capitals.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 5. Uhnák (Podstavek, Olejník), 21. Kluka (Koyš), 25. Koyš (Hřebíček, Tomčák), 55. Slávik (Bystričan).

Rozhodovali: Moller – Crman, Maškulka, vylúčení: 5:8, navyše: Leško (Žilina) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 1152 divákov

Ľubomír HURTAJ (tréner HC Topoľčany) povedal pre klubový web: “Pripravovali sme sa na dnešný zápas. Ťaháme už nejakú sériu výhier a vieme, že tabuľka je našlapaná. Predchádzajúci zápas v Leviciach sme nepodali dobrý výkon a to sme si rozobrali v kabíne. Vedli sme, že nás čaká ťažký zápas s chlapcami, ktorí dobre korčuľujú. Presvedčili sme sa o tom už v prípravnom zápase, kedy sme inkasovali päť gólov. Som rád, že naše mužstvo dnes ukázalo úplne inú tvár takú, akú si predstavujeme. Aj keď musím povedať, že Žilina dnes bola stále nebezpečná. Vďaka Kompasovi sme sa udržali. Ustáli sme aj veľmi nebezpečné oslabenie 5:3, ktoré mohlo skončiť gólom a v tom prípade by bol zápas úplne iný. Som rád, že mužstvo ukázalo dobrý výkon. Dúfam, že po tých problémoch, ktoré sme mali v auguste, keď sme skladali mužstvo, si tím formuje svoju tvár. To sme ukázali v dnešnom zápase. Čakajú nás ďalšie dva zápasy doma a verím, že sme dnes dali dobrú pozvánku pre ľudí. Verím, že budeme pokračovať v nastavenom tempe a budeme sa naďalej zlepšovať.”

Zdroj: Facebook