Iné športy

V závere pracovného týždňa pokračovala hokejová I. ligy zápasmi 21. kola. Hokejisti Topoľčian cestovali na ľad Humenného.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti úspešní: Po víťazstve v Humennom opäť na treťom mieste ligovej tabuľky
Zdroj: Rastislav Búgel

Nie je to tak dávno, čo hokejisti Topoľčian zvádzali priamy súboj o tretie miesto. Na ľade Skalice vtedy prehrali 4:3. V Humennom tak bola chuť po bodovom zisku.

V prvej tretine vyše 600 divákov gól nevidelo. Topoľčany sa dostávali do vedenia zásluhou Kalináča v 29. minúte. O 4 minúty neskôr pridával ten istý hráč druhý gól hostí. Humenné zbrane nezložilo a do prestávky dvoma gólmi vyrovnalo (2:2).

„Definitívum padlo v záverečnej tretine, ktorú topoľčianske mužstvo využilo maximálne efektívne a koncentrovane. Domácemu tímu uštedrili štyri nekompromisné góly a zabezpečili si jednoznačné víťazstvo. Z východu si tak vezieme vytúžené tri body, ktoré nás katapultovali na 3. priečku v lige,“ informuje web HC Topoľčany.

Hokejisti sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kedy 28. novembra o 18.00 hodine hostia Považskú Bystricu.

MHK Humenné – HC Topoľčany 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Góly: 37. Bylina (Baláž, Solomončak), 38. Babinets (Vaško, Fedorko), 42. Majerník – 25. Kalináč (Kováčik), 29. Kalináč (Nemček, Kluka), 44. Štastný, 46. Bystričan (Tábi, Podstavek), 53. Podstavek (Kováčik), 55. Kluka (Bečka, Dvonč). Strely: 32:28. Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Ďurčo 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Smerek – Riš, Homola. Diváci: 633

Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Lenďák, Labanc, Rusňák – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Markuš, Šiňanský – Matej, Majerník, Kamenický

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Klenko, Bystričan, Hřebíček, Šťastný – Podstavek, Laššo, Tábi – Kluka, Tomčák, Grman – Dvonč, Kalináč, Uhnák – Nemček, Pekarčík, Bečka