Hokejisti úspešní: Víťazstvom v Trnave udržali postavenie v prvej trojke

Počas 36. kola cestovali topoľčianski hokejisti na ľad do neďalekého krajského mesta. Papierové predpoklady sa naplnili.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti úspešní: Víťazstvom v Trnave udržali postavenie v prvej trojke
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Tabuľkové postavenie hovorilo jasne, Topoľčany mali zápas 36. kola na ľade Trnavy zvládnuť. Tak sa aj stalo, keď hostia ovládli prvé dve tretiny. V priebehu zápasu si vypracovali množstvo sľubných šancí, ktoré dokázali premeniť. V poslednom dejstve prišlo mierne zaváhanie a zníženie stavu v podaní domácej Trnavy.

Najbližšie sa hokejisti HC Topoľčany predstavia na domácom ľade v piatok 11. januára o 18:00 hodine, kedy privítajú HK Spišská Nová Ves.

Ako pre klubový web povedal tréner Topoľčian, Ľ. Hurtaj: „Do Trnavy sme išli s cieľom získať tri body. Podriadili sme tomu všetko. Začiatok bol dobrý, dostali sme sa do vedenia. V druhej tretine sme viedli 4:0. Škoda toho gólu na 4:1, ale po dvoch tretinách sme boli tam, kde sme chceli byť. Škoda poslednej tretiny, keď sme za stavu 5:1 stratili koncentráciu a už sme neboli takí dôrazní v obrane. Súper to využil a strelil dva góly, čo ma trochu mrzí. Vďaka patrí brankárovi, ktorý nás podržal počas zápasu. Sme však radi, že máme tri body a ideme ďalej.“

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 36. Szalay (Mihalko, Schmidt), 56. Schmidt (Szalay, Mrava), 60. Schmidt (Mrava, Poldruhák) – 6. Kluka (Hřebíček, Kalináč), 13. Tomčák (Podstavek, Tábi), 25. Tábi (Podstavek, Tomčák), 35. Pekarčík (Laššo, Dvonč), 50. Kluka (Tábi, Tomčák). Strely: 40:46. Vylúčenia: 5:1 na 2 min., navyše Štepanovský 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Purgat – Šefčík, Junek. Diváci: 125

Trnava: Košút – Poldruhák, Mihalko, Burian, Klein, Kuna – Szalay, Schmidt, Mrava – Kamenický, Valo, Hudec – Olša, Lindeman, Lukačovič – Škokor, Mikeš, Štepanovský

Topoľčany: Komžík – Ďurčo, Král, Hrudík, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Duran, Gergel – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Dvonč, Laššo, Pekarčík – Bečka, Klenko, Gergel