Rastislav Búgel Šport Iné športy

Hokejisti v boji o štvrté miesto: Topoľčany zdolali Spišskú Novú Ves

Piaty celok I. hokejovej ligy potrebuje body ako soľ. Štvrté miesto po základnej časti vyzerá reálne.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti v boji o štvrté miesto: Topoľčany zdolali Spišskú Novú Ves

Počas 49. ligového kola hostili piate HC Topoľčany tabuľkového suseda, celok zo Spišskej Novej Vsi (6. miesto). Domáci hokejisti sú stále v reálnej hre o priebežné štvté miesto a tak je do konca základnej časti stále o čo bojovať.

V prvej tretine videlo takmer 900 divákov pekný rýchly hokej, no gólovú radosť nepriniesol. Na tú si museli počkať až do druhého dejstva. V 39. minúte posielal počas presilovej hry Topoľčany do vedenia Kalináč. Hostia na odpoveď dlho nečakali a zásluhou Mikulu bolo v vyrovnané. Prišli však presné zásahy Podstaveka a Lašša a Topoľčany si tak pripísali ďalšie dôležité víťazstvo za stavu 3:1. Navyše, štvrtá Skalica doma podľahla Detve 0:4 a tak Topoľčany strácajú na pekné umiestnenie už iba 3 body.

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)