Topoľčianski hokejisti majú za sebou druhý zápas aktuálnej sezóny. Ani ten im však potrebné body nepriniesol.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti vycestovali na ľad do Martina: Topoľčanci rozbehnutého súpera nezastavili
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Boje v Slovenskej hokejovej lige sú v plnom prúde.

Počas prvého kola cestoval klub HC Topoľčany do Dubnice. V gólovej prestrelke sa napokon viac darilo domácemu celku, ktorý si s Topoľčanmi poradil najtesnejším rozdielom (4:3).

Naopak, súper z druhého kola si v tom prvom poradil so Skalicou, keď na jej ľade skóroval z troch príležitostí (1:3 pohľadom Skalice).

Martin v tejto sezóne netají najvyššie ciele. Ukázal to aj v zápase s HC Topoľčany.

V prvom dejstve sa Topoľčany dostali do vedenia zásluhou Bystričana (0:1), no ďalšie gólové zásahy už boli plne v réžii domácich hokejistov.

O výsledku prakticky rozhodla druhá tretina, kedy sa postupne presadil Poliaček, Dírer a Rudzan (3:1). V záverečnom dejstve ešte na konečných 4:1 pohľadom HK Martin upravil druhým presným zásahom v zápase Poliaček.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Martin – HC Topoľčany 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Poliaček (Brezniak, Murček), 22. Dírer (Pokrivčák, Poliaček), 40. Rudzan (Barto, Šimon), 47. Poliaček (Nauš, Brezniak) – 9. Bystričan (Olejník). Rozhodovali: Krist – Hajnik, Ďurina, vylúčení: 7:10, navyše: Nauš (Martin) 10 minút – bitka, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1490 divákov