Hokejisti získali dôležité body: Doma porazili HC Osmos Bratislava, VIDEO

St. Nicolaus 1. Hokejová liga pokračovala zápasmi 29. kola. Hokejisti Topoľčian sa postavili proti húževnatému súperovi.

Zdroj: YouTube.com

Topoľčany potvrdzujú stúpajúcu formu. Presvedčil sa o tom aj náročný súper z hlavného mesta. HC Topoľčany privítali HC Osmos Bratislava.

Skóre stretnutia otváral už v 3. minúte Klenko (1:0). V drese hostí stihol odpovedať Rzavský a bolo vyrovnané. Do konca prvého dejstva však Topoľčany udreli zásluhou Uhnáka (2:1).

Druhá tretina patrila domácim, keď sa postupne presadil Kalináč a Klenko (4:1).

V záverečnej časti zápasu znižoval v 46. minúte Ondris (4:2), no záverečný nápor hostí Topoľčany ustáli. V poslednej minúte spečatil víťazstvo Topoľčian Pätoprstý.

HC Topoľčany – HC Osmos Bratislava 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Klenko (Pekarčík, Gergel), 18. Uhnák (Ďurčo), 31. Kalináč (Podstavek, Král), 37. Klenko (Hřebíček, Pekarčík), 60. Pätoprstý (Laššo, Ďurčo) – 11. Rzavský (Vajlent, Pék), 46. Ondris (Pék, Rzavský). Strely: 43:32. Vylúčenia: 5:6 na 2 min. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Purgat – Junek, Jedlička. Diváci: 885

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Hřebíček, Dvonč – Podstavek, Laššo, Pätoprstý – Kluka, Kalináč, Nemček – Bečka, Uhnák, Šťastný – Gergel, Klenko, Pekarčík

Bratislava: Lakosil – Hedera, Vidovič, Vyskoč, Vajlent, Juriga, Pavešic, Čech, Ficel – Musliu, Prokop, Danišovský – Rzavský, Pék, Ondris – Klučiar, Smolka, Šalka – Trudman, Bednarič, Mlynčár

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja