Katarína Jankeje Šport

Hokejistom domáci duel nevyšiel: Topoľčany tesne podľahli Prešovu

Hokejisti Topoľčian si na domácom ľade zmerali sily s kvalitným Prešov. Ako si v ňom počínali?

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom domáci duel nevyšiel: Topoľčany tesne podľahli Prešovu

Prvá hokejová liga mala v stredu na programe zápasy 5. kola, hráči HC Topoľčany privítali doma Prešov. Úvod stretnutia lepšie zvládli hostia, už v 3. minúte otvorili po našej chybe skóre, v 15. minúte dokonca zvýšili na 2:0. V druhej tretine sa zverenci trénera Miroslava Nemčeka prebrali, v 23. minúte Bosák znížil na rozdiel jedného gólu a v 29. minúte Mihálik dorovnal na 2:2. Súperovi sa do prestávky podarilo opäť gólovo odskočiť, keď v 35. minúte prekonali nášho brankára po tretíkrát.

Záverečná časť priniesla napínavú hru, v 53. minúte síce Prešov zvýšil na 4:2, no domáci odpovedali už o dve minúty. Do konca hracieho času vyrovnávajúci gól už do brány Prešova nepadol, Topoľčany napokon podľahli tesne Prešovu 3:4.

Topoľčiansky tím sa po piatich kolách drží na deviatej priečke, súťaž bude pre chlapcov pokračovať opäť v piatok, tentokrát zabojujú o body na ľade Spišskej Novej Vsi.

HC Topoľčany – HC Prešov 07 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 23. Bosák, 29. Mihalik, 55. Bystričan – 3. Ferenc, 15. Kohutiar, 35. Šechný, 53. Kivader