Hokejistom odveta nevyšla: Topoľčany prehrali v Považskej Bystrici

Hokejisti Topoľčian nestačili na Považskú Bystricu ani v druhom vzájomnom zápase v krátkom časovom slede.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom odveta nevyšla: Topoľčany prehrali v Považskej Bystrici
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Počas jedenásteho ligového kola cestovali Topoľčany do Levíc. Vďaka piatim gólom (Vereš, Ručkay, L. Novák, 2× Matej) sa im podarilo zvíťaziť.

Už o niekoľko dní ich čakala dohrávka prvého kola, počas ktorej do Topoľčian pricestovali hokejisti Považskej Bystrice. Topoľčany doma nedokázali skórovať a tak sa museli pred súperom skloniť za nepriaznivého stavu 0:3.

Prešli iba tri dni a súperi sa stretli opäť, tentoraz počas 12. ligového kola. Topoľčany cestovali do Považskej Bystrice.

Zdalo sa, že Topoľčany posledný vzájomný zápas hodili za hlavu. V druhej minúte otváral skóre Gabriel Vereš a posielal hostí do vedenia (0:1). O necelé 4 minúty viedli Topoľčany dvojgólovým rozdielom, keď si presný zásah pripísal Dominik Laššo (0:2).

Prečítajte si tiež

Následne bol rad na hokejistoch Považskej Bystrice. V 27. minúte znižoval Patrik Ligas a o dve minúty neskôr vyrovnával Simon Šefčík (2:2).

Posledný presný zásah padol v poslednom dejstve. V 45. minúte si sadol na trestnú lavicu hráč domácich Juraj Ďurkech. Paradoxne, boli to práve domáci, ktorí v početnej nevýhode skórovali. Puk do siete Topoľčian dostal Milan Drevenák.

V stredajšom zápase 12. kola SHL vyhral HK´95 Považská Bystrica nad HC Topoľčany 3:2.

HK´95 Považská Bystrica – HC Topoľčany 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Ligas (Drevenák), 29. Šefčík (Lušňák, Ligas), 46. Drevenák (Dmitriev) – 2. Vereš (Matej, Zekucia), 6. Laššo (Gubo).

Rozhodovali: J. Konc ml. – Ščurka, P. Tvrdoň, vylúčení: 3:4, navyše: Šefčík 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku,Zaťko (obaja PB) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 150 divákov

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.