Hokejistom Topoľčian sa nedarí: Po prestávke nestačili na dubnický Spartak

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 16. kola. Topoľčany cestovali do Dubnice nad Váhom.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom Topoľčian sa nedarí: Po prestávke nestačili na dubnický Spartak
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Po reprezentačnej prestávke sa rozbehlo dianie v Slovenskej hokejovej lige. V akcii boli aj hráči Topoľčian.

Pred prestávkou si Topoľčany poradili s Trnavou 4:3 po predĺžení, následne však nestačili na Žilinu, ktorej podľahli 2:3. Počas 16. kola cestovali do Dubnice.

Hneď v úvode Topoľčany využili presilovú hru, keď sa v 4. minúte presadil Michal Kluka (0:1). Už o 40 sekúnd však bolo vyrovnané zásluhou Romana Vaňa (1:1).

Druhé dejstvo začali lepšie Dubničania. V 26. minúte rozvlnil topoľčiansku sieť David Maniaček a o 4 minúty neskôr sa presadil rovnaký hráč (3:1). O niekoľko minút neskôr bolo domácich na ľade príliš veľa. Následnú presilovú hru využil Erik Čaládi a znížil na rozdiel jediného gólu (3:2). V závere tretiny sa však opäť tešili domáci (4:2).

Prečítajte si tiež

V 44. minúte už na 5:2 počas presilovej hry zvyšoval Filip Ondruš. Vo vlastnom oslabení sa ešte podarilo uspieť Lukášovi Novákovi (5:3), no to bolo zo strany Topoľčian všetko. Naopak, minútu pred koncom pridali šiesty zásah do topoľčianskej siete Dubničania.

V nedeľňajšom zápase 16. kola SHL vyhral TSS Group Spartak Dubnica nad HC Topoľčany 6:3.

TSS Group Spartak Dubnica – HC Topoľčany 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 5. Vaňo (J. Urban), 26. Maniaček (Cerda), 30. Maniaček, 38. J. Haščák, 44. P. Mikuš (Sojčík), 60. Ondruš – 4. Kluka (Bečka, Čaládi), 35. Čaládi (Legalin, Kluka), 52. L. Novák (H. Ručkay).

Rozhodovali: Valko – Ševčík, Kováčik, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 146 divákov

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.