Jazda hokejistov pokračuje: Z Dubnice si priniesli plný bodový zisk

Hokejisti Topoľčian bojujú v nadstavbe Slovenskej hokejovej ligy. Vycestovali do Dubnice.

Ilustračný obrázok k článku Jazda hokejistov pokračuje: Z Dubnice si priniesli plný bodový zisk
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Slovenská hokejová liga pokračovala 5. kolom skupiny o 1.-6. miesto. Hokejisti Topoľčian cestovali na dubnický ľad.

Domáci sa dostali do vedenia už v piatej minúte, kedy sa presadil Lantoš (1:0). Do konca prvej dvadsaťminútovky však Topoľčany zavelili na obrat. V deviatej minúte vyrovnával Tomčák, tri minúty pred koncom úvodnej tretiny pridal druhý gól Topoľčian Koyš (1:2).

„V druhej tretine zvýšil náš gólový náskok na 1:3 Albín Podstavek. V 24. minúte počas nášho oslabenia úspešne zakončil svoju individuálnu akciu do brány súpera,“ informuje web HC Topoľčany.

Na konečných 4:1 pohľadom Topoľčian upravil Denis Pätoprstý, ktorý tečoval strelu Michala Nováka.

“Musím hráčom poďakovať, podali dnes veľmi dobrý tímový výkon. To čo sme si povedali pred zápasom, plnili do bodky. Začiatok zápasu nám trochu nevyšiel, dostali sme sa do oslabenia a potom sme inkasovali gól. Mužstvo sa však nakoplo a až na nejaký úsek v polovici druhej tretiny, sme mali zápas pod kontrolou. Výborne sme odohrali poslednú tretinu, kedy sme Dubnicu prakticky k ničomu nepustili. Držali sme súpera na dištanc, mali sme puk na hokejkách. Podľa mňa sme dnes podali jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Bolo tam síce pár detailov, na ktorých musíme pracovať, ale je sa z čoho odraziť. Dúfam, že to zopakujeme aj v ďalších zápasoch,“ povedal pre klubový web tréner Ľubomír Hurtaj.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

5. kolo skupiny o 1.-6. miesto

MHK TSS GROUP Dubnica – HC Topoľčany 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Lantoš (Čakajík, Klimenta) – 9. Tomčák (M. Novák, Ďurčo), 17. Koyš (Kováčik), 24. Podstavek, 56. Pätoprstý (M. Novák, Tomčák).

Rozhodovali: Valachovič – Hercog, Junek, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Zápas sledovalo: 489 divákov

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.