Kolotoč sa rozbieha: Cez víkend začne hádzanárska extraliga!

Slovenská hádzanárska extraliga mužov štartuje už počas prvého septembrového víkendu.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Kolotoč sa rozbieha: Cez víkend začne hádzanárska extraliga!
Zdroj: TASR

Nováčikom ligy je TJ Strojár Malacky, najväčším favoritom zostáva víťaz uplynulých desiatich ročníkov Tatran Prešov. V porovnaní s minulými sezónami budú mať tímy o motiváciu navyše, keďže sa bude hrať aj o šesť miesteniek v spoločnej československej súťaži.

Prvý ročník spoločnej československej ligy je na programe od sezóny 2017/2018 a počíta sa v ňom so šiestimi slovenskými tímami. Podľa prezidenta Slovenského zväzu Hádzanej Jaroslava Holešu to zvýši úroveň zápasov v slovenskej extralige. „Každý súboj bude dôležitý. Nejde iba o prvé tri medailové pozície, ale o prvých šesť. Očakávam, že to bude náročné aj z pohľadu rozhodcov a delegátov. My sa na to tešíme,“ uviedol Holeša.

Najväčšími vyzývateľmi Tatrana Prešov v boji o titul budú HC Sporta Hlohovec a MŠK Považská Bystrica, naopak nováčik z Malaciek nemá prehnané očakávania. „Do súťaže vstupujeme prakticky iba s odchovancami, niektorí už však majú za sebou extraligové skúsenosti alebo pôsobenie v nižších súťažiach v zahraničí. Malacky sú hádzanárske mesto a tradícia tam je, preto sme mali túžbu predstaviť sa v extralige. Podporuje nás v tom aj mesto,“ povedal člen výboru hádzanárskeho klubu a stále tiež aktívny hráč Malaciek Tomáš Baláž.

Základná časť slovenskej extraligy potrvá do 12. februára. Hrať sa bude dvojkolovo a po základnej časti sa mužstvá rozdelia do nadstavbových skupín – o 1. až 6. miesto a o 7. až 10. miesto. Prvých šesť tímov si zároveň automaticky zabezpečí účasť v spoločnej československej li­ge.

Play off slovenskej extraligy odštartuje 22. apríla. Jednotlivé série vyraďovacích bojov sa budú hrať na tri víťazné zápasy, pričom finále vypukne 17. mája. Slovenský majster bude známy najneskôr 31. mája. Opäť nebude chýbať ani Slovenský pohár, ktorého dva finálové zápasy sú na programe 25. januára a 1. februára.

Program 1. kola extraligy 2016/2017 – 3. a 4. septembra:

  • HKM Šaľa – TJ Slovan Modra
  • ŠKH Agrokarpaty Pezinok – ŠKP Bratislava
  • HC Sporta Hlohovec – HC Štart Nové Zámky
  • Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany
  • MŠK Považská Bystrica – TJ Strojár Malacky

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR