Správy

Koronavírus: Mesto vytvára zoznam dobrovoľníkov, pomôžu s nákupom i poštou

S hrozbou nového koronavírusu bojuje celý svet. Slovenské samosprávy hľadajú spôsoby, ako čo najviac zmierniť dopady na svojich obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Mesto vytvára zoznam dobrovoľníkov, pomôžu s nákupom i poštou
Zdroj: TASR

So zaujímavou dobročinnou aktivitou prišla aj topoľčianska radnica. Tá prostredníctvom sociálnej siete hľadá dobrovoľníkov, ktorí by chceli podať pomocnú ruku.

„Pomôžte nám vytvoriť zoznam dobrovoľníkov na zefektívnenie pomoci pre seniorov, alergikov a iné ohrozené skupiny. Ak máte záujem a dobrú vôľu, zaregistrujte sa,“ vyzvalo mesto Topoľčany na facebooku.

Radnica tak vytvára zoznam dobrovoľníkov v Topoľčanoch, ktorí sú ochotní pomôcť s nákupom alebo inými potrebami. Pomoci sa tak dočkajú občania v ohrození. V prípade potreby budú záujemcov kontaktovať.

Máte záujem pomôcť? Registrujte sa pomocou formulára TU!

„Ak nákupy potravín zabezpečíte v COOP Jednota v OD na námestí M.R.Štefánika, budete uprednostnení pri platení. Ohláste sa v tomto prípade pracovníkovi pri pokladni,“ informuje radnica prostredníctvom registračného formulára.

Jedná sa o dobrovoľnícku pomoc, za ktorú vás okrem dobrého pocitu nečaká žiadna finančná odmena.

„Peniaze za nákup prijímate priamo od príjemcu pomoci pri odovzdaní nákupu. Dôrazne žiadame, aby ste pri nákupe, ako aj pri jeho odovzdaní dôsledne dodržiavali hygienické opatrenia (rúško, rukavica) a dostatočný odstup,“ dodáva radnica.

Pomáhať môžete s nákupom potravín, nákupom liekov a zdravotníckych pomôcok, odosielaním pošty a podobne.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie