Správy

Koronavírus: Z domu ani na krok! Červený kríž pomôže s nákupmi potravín a liekov

Hrozba šírenia vírusového ochorenia COVID-19 spája ľudí po celom svete. Zapojili sa aj pracovníci Slovenského Červeného kríža a pomôžu ohrozeným obyvateľom mesta.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Z domu ani na krok! Červený kríž pomôže s nákupmi potravín a liekov
Zdroj: TASR

Nový koronavírus zmobilizoval samosprávy, organizácie a samotných dobrovoľníkov. Stále viac ľudí sa zapája do prospešných aktivít. Aktuálne sa pridal aj Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany.

Ten ponúka pomoc v podobe nákupu potravín, drogérie a liekov.

Služba je určená seniorom, ŤZP a občanom v domácej karanténe.

„Oprávnený klient kontaktuje nášho pracovníka na nižšie uvedenom tel. čísle. Uvedie svoje meno, adresu akt. pobytu a tiež svoje tel. číslo (pracovník si údaje zaznamená a klientovi sa počas dňa ozve),“ informuje Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany.

Pracovník prerušenej sociálnej služby sociálneho taxíka bude zabezpečovať objednávanie a nákup na tel. čísle používanom ako číslo sociálneho taxíka- 0910 544 211.

Objednávky prijímajú v čase od 7.00 do 9.00 hodiny.

„Do obálky (igelit. vrecka) klient vloží lístok s požiadavkou na nákup základných potravín, drogérie alebo liekov. Nákup je potrebné premyslieť zodpovedne (aspoň 5 ks – teda nie len 1 mlieko a pod.) a tiež peniaze v hotovosti (predpokladanú sumu nákupu),“ informuje Slovenský Červený kríž (SČK).

Pracovník vám vopred zavolá. Obálku/ vrecko príde vyzdvihnúť v uniforme SČK. „Následne zrealizuje nákup a prinesie ho spolu s výdavkom v obálke/ vrecku a blokom z pokladne,“ dodáva Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie