Správy

Koronavírus: Zrušenie jarného upratovania a obmedzenia v MHD, lekárňach a obchodoch

Aj topoľčianska radnica sa zapája do boja proti šíreniu nového koronavírusu COVID-19. Vedenie mesta prijalo ďalšie opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Zrušenie jarného upratovania a obmedzenia v MHD, lekárňach a obchodoch
31
Galéria
Zdroj: TASR

Ako informovala radnica, vstup do obchodov, lekárni a autobusov MHD je povolený len s rúškom alebo s prikrývkou nosa a úst. Ako improvizovanú prikrývku môžete použiť šál, bavlnenú šatku a podobne.

„Nákazu koronavírusom šírite aj bez toho, aby ste mali symptómy a prikrytie dolnej časti tváre akýmkoľvek spôsobom toto riziko čiastočne znižuje,“ informuje radnica.

Netreba zabúdať, že MHD bude denne premávať podľa cestovného poriadku ako v sobotu.

„Pri narodení dieťaťa nie je nutné okamžité vybavenie RODNÉHO LISTU. 60 dní po narodení má dieťa má pokrytú zdravotnú starostlivosť na základe zdravotného poistenia matky,“ informuje mesto Topoľčany.

Zmeny sa dotkli aj zabezpečenia pohrebov. „Úmrtný list nie je nutný na zabezpečenie pohrebu, ani na akýkoľvek iný úkon súvisiaci s pohrebom. Pozostalým postačuje lekárske potvrdenie. Pripomíname, že pohreby mestský úrad zabezpečuje iba vonku,“ ozrejmuje radnica.

Pre zamedzenie pohybu sa v meste ruší jarné upratovanie (nadrozmerného odpadu). Ako informuje mesto, bežný zvoz odpadu ostáva nezmenený.

„Pre nutné odovzdanie akejkoľvek dokumentácie mestskému úradu využite prosím schránku v kancelárii prvého kontaktu (podateľni) od 8:00 do 11:00. V pracovných dňoch sa v čase od 8:00 do 14.00 dovoláte na čísla: 038/5340 101, alebo 103, alebo využite e-mail podatelna@topolcany.sk,“ upozorňuje topoľčianska radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie