Dávid Hrdý Krimi

Krádeže áut v Topoľčanoch: Ich počet prudko vzrástol!

Ešte v minulom roku informovala polícia o zvýšenom výskyte krádeží áut v Nitrianskom kraji, ale i v okrese Topoľčany. V tomto roku tomu nie je inak. Navyše krádeže sa za prvých päť mesiacov tohto roka zintenzívnili.

Ilustračný obrázok k článku Krádeže áut v Topoľčanoch: Ich počet prudko vzrástol!
Zdroj: TASR

Intenzita krádeží áut v Topoľčanoch sa zvyšuje. Topoľčianska polícia v minulom roku evidovala 19 ukradnutých vozidiel a 2 motocykle. Pričom 7 prípadov bolo zaznamenaných v obciach a 14 v meste Topoľčany. Prvých päť mesiacov roku 2013 ukazuje, že autičkári sa nevzdávajú. K 15.5.2013 e­vidujú topoľčianski policajti už 17 odcudzených motorových vozidiel! Z toho 8 v obciach a 9 priamo v Topoľčanoch. Najčastejšie sa zlodeji zameriavali na značky ako Škoda a Seat. Zvýšil sa aj počet ukradnutých úžitkových vozdiel Citroën a Peugeot.

Polícia odporúča dôkladné zabezpečenie vozidla

Prevenciou pred krádežou je jeho kvalitné zabezpečenie proti odcudzeniu. Skrátka také, ktoré zlodejovi čo najviac sťaží vniknutie do vozidla či naštartovanie. Polícia odporúča napríklad montáž elektronického spínača na palivový systém vstrekovania, ktorý je už osvedčený a dokázal v minulosti zabrániť odcudzeniu.“Na prekonanie kvalitného mechanického alebo elektronického zabezpečovacieho systému je potrebný dlhší čas (aj 4–6 hodín), kedy sa vozidlo pre zlodeja stáva nezaujímavým“, povedala hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie