Rastislav Búgel Samospráva

Krajské voľby sa blížia: SDKÚ ešte nepozná meno svojho kandidáta

Strana SDKÚ-DS začala hľadať svojho kandidáta na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Ako povedal Tibor Tóth z SDKÚ-DS, konkrétny kandidát však ešte známy nie je.

Ilustračný obrázok k článku Krajské voľby sa blížia: SDKÚ ešte nepozná meno svojho kandidáta
Zdroj: TASR

Nepotvrdil ani informácie, že by ním mohol byť bývalý poslanec Národnej rady SR Tomáš Galbavý, ktorý pred časom z SDKÚ-DS vystúpil. „Uvedomujeme si, že po preregistrácii miestneho zväzu v Nitre je dosť problematické veľmi rýchlo nájsť nejakého relevantného kandidáta. Momentálne hľadáme vhodného človeka na túto pozíciu a nevylučujeme žiadne možnosti,“ povedal Tóth.

Ešte majú čas

Ako pripomenul, strane spôsobili ťažkosti pri hľadaní vlastného kandidáta na predsedu kraja aj problémy v nitrianskom Miestnom zväze SDKÚ-DS, ktorý bol zrušený a jeho členovia sa museli preregistrovať. „Je to dôležitá otázka a aj pre tieto záležitosti sme oproti iným stranám pozadu v hľadaní vhodného nominanta, ale ešte trochu času je,“ konštatoval Tóth. Podľa jeho slov by strana mohla oznámiť meno uchádzača o post predsedu NSK už v júni. „Možno v priebehu troch až štyroch týždňov. Ak to nestihneme, tak ďalší termín bude kvôli dovolenkám a letnému obdobiu zrejme až v septembri,“ povedal.

Do volieb so sťaženou pozíciou

Tóth sa netají tým, že osamotená SDKÚ-DS bude mať vo voľbách ťažšiu pozíciu, ako keby bola súčasťou koalície so stranami Smer-SD a KDH. „Určite naša pozícia bude za tejto konštelácie oveľa ťažšia. V tejto situácii je ťažké predpokladať, aký bude náš volebný výsledok a či bude zodpovedať tomu, ktorý sme dosiahli v minulých voľbách,“ konštatoval. Zároveň pripomenul, že SDKÚ-DS momentálne formálne aj neformálne rokuje aj s ďalšími stranami. „Uzavreté však nie je nič,“ dodal.

Foto: Nitra24.sk/tasr

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie