Rastislav Búgel Samospráva

Mesto plánuje stavbu: Nová komunikácia a most v priemyselnej zóne

Mesto Topoľčany plánuje rozšírenie priemyselnej zóny Práznovská cesta. Súčasťou rozšírenia by mala byť nová príjazdová komunikácia a premostenie cez potok Dršňa.

Ilustračný obrázok k článku Mesto plánuje stavbu: Nová komunikácia a most v priemyselnej zóne
Zdroj: TASR

„Chceme získať ďalšieho investora. Ešte pred jeho príchodom chceme mať hotové všetky projekčné práce tak, aby sme vedeli na príchod investora okamžite zareagovať a vybudovať túto cestnú jednotku,“ povedal primátor Peter Baláž.

V rozpočte mesta Topoľčany na rok 2017 poslanci vyčlenili 771 400 eur na rozvoj priemyselnej zóny. Financie sú určené na zabezpečenie technickej a dopravnej infraštruktúry v rámci I. etapy priemyselnej zóny, konkrétne na zabezpečenie realizačných projektov a príslušných povolení a následnú výstavbu dokončenia minimálne 200 metrov komunikácie a premostenia cez potok Dršňa.

Mesto tiež počíta s výdavkami na zabezpečenie projektovej dokumentácie a povolení na dobudovanie inžinierskych sietí k pozemku mesta. Realizácia technickej a dopravnej infraštruktúry je závislá od príchodu nového investora a odpredaja pozemku vo vlastníctve mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie