Správy

Mesto Topoľčany radí: Ako likvidovať použité rúška, rukavice a vreckovky?

Štát i samosprávy sa snažia zamedziť šíreniu nového koronavírusu COVID-19. Viete, ako správne likvidovať potenciálne kontaminované ochranné pomôcky?

Ilustračný obrázok k článku Mesto Topoľčany radí: Ako likvidovať použité rúška, rukavice a vreckovky?
31
Galéria

V boji s novým koronavírusom je dôležitá hlavne dôkladná hygiena a ochrana dýchacích ciest a slizníc. Aj v našom meste sa rozmohla domáca výroba bavlnených ochranných rúšok.

Množstvo ľudí a prevádzok však využíva jednorazové ochranné pomôcky, medzi ktoré patria rúška, rukavice a respirátory. Okrem toho každý z nás použije nejakú tú papierovú vreckovku.

Na všetkých týchto ochranných pomôckach sa môže nebezpečný vírus udržať až niekoľko hodín. Na mieste je tak otázka, ako ich po použití správne likvidovať. S odpoveďou prišla topoľčianska radnica.

„Ochranné prostriedky, ktoré vznikajú vo vašej domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky – sa likvidujú ako bežný odpad,“ informuje mesto Topoľčany na sociálnej sieti.

Odporúča sa nasledovný postup:

  • Použité ochranné prostriedky pevne uzavrite do plastovej tašky alebo vreca.
  • Vrece či tašku treba vyhodiť do nevytriedeného komunálneho odpadu (čierny kontajner).
  • Použité ochranné prostriedky v žiadnom prípade nepatria do triedeného odpadu.
  • Pred a po vyhodení odpadu si umyte ruky.

„Zároveň oznamujeme, že nariadením Ministerstva životného prostredia SR je od dnešného dňa uzatvorená kompostáreň a zberný dvor pre verejnosť. Zber odpadu prebieha podľa kalendára. Najbližší zvoz plastov a papiera v IBV bude 30.3.2020,“ dodáva radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie