Dávid Hrdý Samospráva

Mesto Topoľčany zverejnilo zoznam neplatičov: Občania a firmy dlžia vyše 500 tisíc eur!

Topoľčianska radnica zverejnila zoznam dlžníkov. Obsahuje sumár fyzických a právnických osôb, ktoré si doteraz nesplnili svoju povinnosť a neuhradili mestom predpísané poplatky. Na situáciu v tejto oblasti sme sa pýtali aj primátora Petra Baláža.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Topoľčany zverejnilo zoznam neplatičov: Občania a firmy dlžia vyše 500 tisíc eur!
Zdroj: Webnoviny.sk

Mesto Topoľčany si opäť posvietilo na dlžníkov. Na svojej internetovej stráne zverejnilo ich menný zoznam. Medzi nimi sú tak občania, ako aj firmy, ktorí si svoje záväzky doteraz nesplnili. Zoznam sa týka dlhov, ktoré u fyzických osôb presahujú 160 a u právnických osôb 1600 eur. Vedenie mesta sa touto problematikou pravidelne zaoberá. „Mesto Topoľčany pravidelne každý rok vyhodnocuje stav mestských pohľadávok. Správu o stave pohľadávok každý rok prerokuje aj mestské zastupiteľstvo“, povedal primátor Peter Baláž.

Postup pri vymáhaní začína zaslaním výzvy na zaplatenie dlžnej sumy. Ak ani po týchto apeloch dlžník nereaguje, nasleduje exekučné vymáhanie pohľadávky. „Skúsenosti z vymáhania pohľadávok sú rôzne. Aj pozitívne a aj negatívne. Vymáhanie riešime prostredníctvo exekútorov v prípade, ak ani po výzvach nesplní dlžník svoju povinnosť“, dodal Peter Baláž.

Nesplatenie týchto pohľadávok znamená samozrejme výpadok príjmov, ktoré môže mesto investovať do rozvoja mesta a jeho chodu. Je to predovšetkým o zodpovednosti občanov. „Každý výpadok z príjmov mesta má vplyv na možné rozvojové aktivity. Doteraz sa nám podarilo zabezpečiť chod mesta, jeho rozvoj, podporu športu bez komerčných úverov, čo znamená, že mesto sa vie vysporiadať aj s problematikou dlžníkov. I keď zdieľame názor, že je to nezodpovedný občiansky postoj k plneniu si povinností“, povedal primátor Peter Baláž.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie