Rastislav Búgel Správy

Mrazy opäť udrú aj u nás: V okrese Topoľčany má teplota klesnúť na -24°C

Zdá sa, že zima ešte zďaleka nepovedala posledné slovo. Celý náš okres meteorológovia varujú pred tuhými mrazmi. Vydali aj výstrahu druhého stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Mrazy opäť udrú aj u nás: V okrese Topoľčany má teplota klesnúť na -24°C
Zdroj: TASR

Topoľčany čaká poriadne divoké počasie. Úradovať bude opäť silný mráz. Na náš okres je vydaných niekoľko výstrah. Tvorbu snehových jazykov a závejov, podľa odborníkov zo SHMÚ, môžeme v okrese Topoľčany očakávať miestami. Výstraha prvého stupňa platí do stredy 18. januára 15. hodiny.

SHMÚ však varuje aj pred nízkymi teplotami. V utorok 17. januára od 21:00 do 18. januára môže byť až –15 – – 19 stupňov. Teplotu do –20 °C môžeme podľa meteorológov očakávať v stredu od 19.00 do 23.00 h. Tým však výstrahy nekončia. Teplota v našom okrese má ešte klesnúť.

Výstraha druhé stupňa pred nízkymi teplotami začne pre náš okres platiť 18. januára o 23.00 a potrvá do 19. januára 9.00 h.. „V okrese Topoľčany sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej vzduchu –20 až –24 °C. Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ varujú meteorológovia na webe SHMÚ.

Podľa odborníkov zo SHMÚ je očakávaný mráz v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie