Kultúra

Nástupište 1-12 s výzvou: Umelcom ponúka priestor na realizáciu ich projektov

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch sa obrátilo na umelcov a umelecké skupiny s výzvou, v rámci ktorej hľadá zaujímavé výstavné projekty na tento rok.

Ilustračný obrázok k článku Nástupište 1-12 s výzvou: Umelcom ponúka priestor na realizáciu ich projektov
Zdroj: Dnes24.sk

Ponúka možnosť zrealizovať v priestoroch podchodu pod Topoľčianskou autobusovou stanicou rôzne umelecké inštalácie.

Ako sa vo výzve uvádza, modulárny priestor Nástupišťa 1–12 bol otvorený v roku 2011. Nachádza sa v 300 metrov dlhom podchode a jeho priehľadné, osem metrov dlhé dvere, umožňujú prepojenie uzavretej vnútornej galérie s verejným priestorom celého podchodu. „Našou víziou je otvorený a hravý svet umenia nepoznajúci hranice medzi umelcami, médiami a divákmi,“ skonštatovali organizátori.

Svoje žiadosti na realizáciu projektu môžu posielať umelci, ktorí chcú zrealizovať interdisciplinárny projekt a hľadajú vhodný priestor, prípadne umelcov na spoluprácu. Svoje zámery tu môžu zrealizovať aj tvorcovia site-specific diel. „Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1–12 je svojskou negalériou, ktorej špecifikom je možnosť priameho kontaktu s galerijným divákom i bežnou verejnosťou denne prechádzajúcou verejným priestorom. Ako taký je vhodný na realizáciu happeningov, site specific inštalácií, nástenných malieb a kresieb či performácií,“ píše sa v otvorenej výzve.

Nástupište 1–12 v nej okrem iného ponúka umelcom aj priestor na ich tvorbu. „V nadchádzajúcom roku otvárame opäť program krátkych rezidencií pre umelcov. Naša rezidencia je otvorená pre umelcov pracujúcich s akýmkoľvek médiom,“ uvádza sa vo výzve.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie