Dávid Hrdý Od Vás

Neobvyklá akcia právnika z Topoľčian: Na námestí organizuje anketu o dotácií pre štadión!

Topoľčiansky futbalový štadión čaká rekonštrukcia. V rámci celoslovenského projektu opráv futbalových štadiónov je do neho zahrnutý aj štadión Vojtecha Schotterta.Malo by sa do neho investovať 750 tisíc eur. Na rekonštrukcii by sa malo 40 percentami podielať aj mesto Topoľčany.

Ilustračný obrázok k článku Neobvyklá akcia právnika z Topoľčian: Na námestí organizuje anketu o dotácií pre štadión!
Zdroj: Dnes24.sk

Nepáči sa mu spôsob rozdeľovania peňazí

O plánovanej dotácii do futbalového štadióna sme vás už informovali.Je to však fér voči iným športovým a záujmovým organizáciám? Pýta sa mladý Topoľčanec Saša Riabov (27), právnik a momentálne aj študent bankovníctva. „Z pohľadu nášho mesta mi príde zároveň ako vrcholne neférová voči všetkým, čo sú v meste aktívni a niečo tu robia. Mesto na nich dokáže horko ťažko vyčleniť len pár stoviek eur ročne“, povedal. Sám seba charakterizuje ako aktívneho občana, ktorý sa zaujíma o verejné dianie. V minulosti sa už podieľal na organizovaní akcií týkajúce sa verejného života.

„V minulosti som organizoval už niekoľko podobných akcií a moja skúsenosť je taká, že keď sme žiadali niečo konkrétne, tak sa to aspoň čiastočne dosiahlo. Jeden príklad za všetky je protest proti šikane maturantov organizáciou SOZA. Tri pracovné dni po tomto proteste predseda SOZA Repčík odstúpil z vedúcej funkcie. Zaregistroval niekto od tej doby nejaký škandál od tejto organizácie? Idealisticky verím v to, že toto je tá správna cesta, ako sa nám tu všetkým môže žiť lepšie“, napísal nám Saša Riabov.

Čo má byť výsledkom akcie?

Saša sa o projekte rekonštrukcie topoľčianskeho štadióna dozvedel z novín, ktoré si kúpil od najznámejšieho a najstaršieho kolportéra v Topoľčanoch. „Veľmi ma zaujal nadpis, ktorý sľuboval, koľko peňazí dostaneme na futbalový štadión. Veľmi nenápadne bolo v článku spomenuté (už však iba percentom), koľko bude príspevok mesta. To ma rozpálilo“, povedal Saša Riabov.Preto sa rozhodol zorganizovať prieskum verejnej mienky, kde chce zistiť názory Topoľčancov na túto rekonštrukciu.Tá by sa mala konať na Námestí M.R. Štefánika už túto sobotu.

Chcem zozbierať názory bežných Topoľčiancov, ktorých náhodne stretnem na námestí. Chcem, aby sami povedali, či súhlasia s takýmto vynakladaním a prerozdeľovaním spoločných peňazí. Chcem sa ich spýtať, či si nemyslia, že by bolo správne podporiť skôr iné športové kluby, iné podujatia, iné kultúrne a neziskové organizácie“. Výsledky tejto ankety chce následne predložiť primátorovi a Mestskému zastupiteľstvu.

Čo je cieľom celej akcie? „Nejde tu len o túto jednorázovú záležitosť. Súčasne prerozdeľovanie považujem za vrcholne neférové voči všetkým ostatným aktívnym ľuďom v našom meste. Bol by som veľmi rád, ak by sa v tejto záležitosti pohli veci konečne tým správnym smerom a zároveň tiež ukázať ľuďom v našom meste, že to práve oni sú tí, čo rozhodujú o svojom lepšom živote v ňom. Ako ešte raz vravím, aby sme mali lepší život vo svojom okolí, nie je treba až tak veľa. Je treba sa ozvať“, povedal k cieľu ankety Saša Riabov.

Čo na to Topoľčanci?

Získali sme aj názory niektorých Topoľčancov na túto otázku.

Ondrej (25) : „S tým financovaním športu je to hrozné, je napísané pravidlo, že všetky peniaze idú do futbalu a hokeja, ostatní, keď nemusíme platiť nájom sme šťastní“.

Patrik (26) : “Tie peniaze by mali investovať skôr tak, aby sa do Topoľčian mladí ľudia mali za čím vracať“.

Dalibor (25) : “Ja som športovec. Som rád keď sa trochu tie ihriská skultúrnia lebo len chátrajú. Určite je veľa vecí, čo by sa dali porobiť, aby ich využívalo viac ľudí. Ja som za. Nech sa to spraví a možno začne chodiť viac ľudí na futbal“.

Miloš (42): „Do hokejového sa investovalo tiež a myslím si, že hokej a futbal sú športy číslo jedna v Topoľčanoch. Futbalový si už opravu zaslúži. Len aby išli peniaze tam kam majú“.

Foto:Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie