Marcel Mojžiš Krimi

Nešťastie na ceste R1: Minister Richter havaroval vo vládnej limuzíne!

Šéf rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter dnes havaroval. Nešťastie sa stalo na rýchlostnej ceste R1. Ministra vzápätí previezli do bratislavskej nemocnice.

Nehoda sa stala na rýchlostnej ceste R1 neďaleko obce Pata v smere z Nitry do Trnavy. K nešťastiu došlo okolo jedenástej hodiny doobeda.

Ministra previezli do nemocnice

„Došlo k dopravnej nehode vozidla úradu pre ochranu ústavných činiteľov, v ktorom sa viezol minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Žiadne iné vozidlo nebolo účastníkom nehody a ani nedošlo k poškodeniu verejnoprospešného zariadenia,“ povedala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Nehoda sa našťastie zaobišla bez obetí na životoch. Ján Richter a jeho vodič boli následne prevezení na vyšetrenie do bratislavskej nemocnice.

Limuzína vyletela z cesty

Podrobnosti o nehode momentálne nemá ani riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR Radovan Horváth, ktorý mal o udalosti len predbežné informácie. Jasné je však to, že vládne auto smerovalo od Nitry do Bratislavy a vyletelo z vozovky.

Rýchlostná cesta R1 je podľa polície prejazdná v súčasnosti v danom úseku v jednom jazdnom pruhu. „Príčiny a okolnosti nehody zatiaľ nie sú známe, sú predmetom vyšetrovania,“ dodala policajná hovorkyňa.

Po nehode komunikoval

Ministerstvo práce zatiaľ bližšie informácie nemá, podľa hovorcu Michala Stušku sa však zaujíma o zdravotný stav ministra aj vodiča. „Veríme, že ich stav nie je vážny. Minister však podľa našich informácií bezprostredne po nehode komunikoval, rovnako aj vodič vozidla,“ uviedol Stuška.

Správu budeme aktualizovať!

nitra 24/tasr, webnoviny

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie